Jean Şıklığı

Ben dahil bir çok kadının en sevdiği kıyafettir jean. Jean pantolonlar, trençkotlar, jean gömlekler. Giymeyi ve almayı seviyoruz. Bir kere sizde takdir edersiniz ki çok kullanışlılar. Özellikle pantolon ve dışarı çıkarken hemen sırtımıza attığım jean montlar. Öyle bir havası var ki jeanlerin sizi hem spor hem de şık gösterebilirler. Jean pantolonların bacağı sarması ile çok rahat hareket kabiliyeti sunuyor. Birde kalçaları toplaması, jean pantolonları vazgeçilmezler arasına koyuyor. Ayrıca her sene modacılarında yeni bir jean  tasarladıkları için onları daha da vazgeçilmez kılıyor. Jean pantolonların altına topuklu ayakkabıda giyildiği için hemen hemen her yerde giyilmesini de kolaylaştırıyor. Tabi ki her şeyde olduğu gibi jeande de olması gerekenler ve olmaması gerekenler var. Her ne kadar hemen hemen her yerde giyilebilmesi ve kullanış kolaylığı olsa da dikkatsiz kullanmak sizi olduğunuzdan kötü gösterebilir. Gelelim basit maddelere.

Jean-şıklığı-ikonların-seçimi

İkonların Seçimi

Evet moda ikonların, ünlü isimlerin, sanatçıların, şarkıcıların, oyuncuları her kimi beğeniyorsanız beğenin, onun giydiği jean veya kombinlediği jeanleri siz denemeyin. Özellikle moda ikonların yaptıkların kombinleri yapmaya çalışmayın. Siz zaten vücudunuzu biliyorsunuz. Bazı modeller sizin vücudunuza uymayabilir veya sizin tarzınızı yansıtmaya bilir. Sırf beğendiğiniz kişi öyle giyindi diye sizde aynısını yapmayın. Emin olun onlar çok fazla kişiye dayanarak bunu yapıyorlar.

Kullanılan Yer

Kullanılan yer tabi ki çok çok önemli. Her yerde giyilebildiği gibi her yerde de giyemezsiniz. Kış aylarında güzel duruyor diye yırtık jeanleri tercih etmeyin. Her jean altına topuklu ayakkabı giyip gezmeyin. Üstünüzü giydiğiniz bluz, t-shirt vb.  çok önemli. İş yerinde giderken, iş görüşmesi, toplantılar vs.  yerlerde ne kadar şık olursa olsun jean giymeyin.

Yırtık Jean Modelleri

Jean-şıklığı-yırtık-jean-modelleri

Son dönemin en çok tercih edilen modeli yırtık jeanler. Özellikle yaz ve bahar aylarında oldukça kullanışlı ve şık durduğunu görüyoruz. Üzerine giydiğiniz hafif salaş veya dar göbeği açık bluzlar ile güzel bir kombin oluşturabilirsiniz. Altına tarzınıza göre, topuklu, spor ayakkabı veya sandalet giyebilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken tek nokta beden ölçüleriniz. Eğer biraz kilo fazlanız var ise dar yırtık jeanler tercih etmeyin. Biraz bol olması daha güzel bir hava katacaktır size.

Jean Trençkot

Jean-şıklığı-jean-trençkot

Jean trençkotlar da son dönemler de oldukça revaçta. Çok kullanışlı olması nedeni ile çok sık tercih ediliyor. Ayrıca uzun modelleri ile daha ciddi, şık ve gizemli bir hava büründürdüğü kesin. Dar modelleri tercih edildiği gibi daha salaş modellerde çok sık tercih ediliyor. Jean trençkotlar hemen her yere giderken, bahar aylarında rahatlıkla üzerinize alabileceğiniz modelleri ile sizi oldukça cool gösterecektir.

 

Jean modellerini kullanırken dikkat etmeniz gereken ama en önemli konu, fiziksel yapınız. Boyunuz kısa, uzun kilonuz çok veya az. Jean alırken bunlara dikkat ederseniz ve tarzınıza göre alırsanız daha dikkat çekici ve daha şık kombinler yapabilirsiniz.

 

Related Posts

kiğılı yazı banner
Yılın En Moda Erkek Giyim Kombinleri