İyi Kız / Kitap Yorumu

Psikolojik gerilim alanında benim için 2016 yılının en başarılı kitaplarından biri olmuştur “İyi Kız” kitabı.

Bazı kitapların sonunu merak ettiğiniz için elinizden hiç bırakamazsınız. Ama “İyi Kız” kitabında aslında son, en başından belli. Tek bir kişinin değil, yan karakterlerin ağzından da bölüm bölüm okuyacağınız bu kitabın sonunda ise sizleri şok edecek bir şey ile karşılaşacaksınız. Sadece son 2 sayfayı bekleyin.. İnsanların, öç almak için neler yapabileceğini hayal bile edemezsiniz…

Puan => 5 / 5

iyikiz

Tanıtım Bülteni

İyi bir insan olup olmadığıma karar verecek olanlar kim? Ailem mi? Arkadaşlarım mı? Yoksa ne yaşadığıma dair en ufak bir fikri bile olmayan etrafımdaki insan kalabalığı mı? Tabii ki hiçbiri… İyi ya da kötü biri olduğumu benden başka kimse bilemez.

Nüfuzlu bir ailenin kızı olan resim öğretmeni Mia, esrarengiz bir yabancıyla barda tanıştığı gece ortadan kaybolur. Genç kız aylar sonra ıssız bir kulübede bulunur, ancak o eski Mia değildir artık. Tamamen değişmiştir ve yaşadıklarına dair bölük pörçük parçalar hatırlamaktadır. En tuhaf olansa, kendini artık Chloe olarak tanıtmasıdır. Peki kimdir bu Chole denilen kız?

Ve Mia neden kendisine bu isimle hitap edilmesini istemektedir? Bu soruların cevabını hiç kimse bilmemektedir. İşin aslı, Mia’ya dair bilinmeyenlerden yalnızca biridir bu… 17 ülkede yayınlanan, zekice kurgulanmış sıra dışı hikayesiyle İyi Kız, kusursuz ailelerin bile göründükleri kadar mükemmel olmadıklarını kanıtlar nitelikte çarpıcı bir ilk roman.

“Karakterlerin yaşadığı ruhsal çöküntülerin ve ikilemlerin son derece gerçekçi ve çarpıcı bir dille kaleme alındığı muhteşem bir ilk roman.”
-Publishers Weekly-

“Her sayfasında okuyanları yerine çivileyecek türden çarpıcı bir psikolojik
gerilim romanı.”
-Chicago Tribune-

“İnanılmaz olana inanmaları konusunda okuyucularına meydan okuyan Mary Kubica’nın üslubuna hayran kalmamak elde değil.”
-New York Times-

 

Yazar            : Mary Kubica

Çevirmen      : Zeynep Yeşiltuna

Yayınevi       : Martı Yayınları

Sayfa Sayısı : 464

Baskı Yılı      : 2015

Related Posts

29. Oda / Kitap Yorumu
3:01 / Kitap Yorumu
Postacı Kapıyı Çalmayacak / Kitap Yorumu