İyi Bir Makyajın Olmazsa Olmazı, Pudra Kapatıcılar

Makyaj; biz kadınların vazgeçemediği bir özgüven tamamlayıcısı adeta… İş hayatında, önemli günlerde hatta günlük hayatta, güzel görünmemizi sağlayan kurtarıcı bir dokunuştur. Bu kurtarıcı dokunuşlar için ihtiyacımız olan şey kaliteli makyaj malzemeleridir. Makyaj malzemeleri seçerken ucuza kaçıp kaliteli ürün kullanılmadığında, güzel görüneyim derken daha kötü görüntüler ortaya çıkarabiliyoruz.
“İyi bir makyaj; yok gibi görünen makyajdır.” Bu sözü çok duyduk değil mi?
Peki makyajda yok gibi görüntüye ulaşmanın yolu nedir? “Yok”, gibi görüntüyü elde etmenin yolu tende yok gibi duran bir fondötenden geçer. Bu da demek oluyor ki, makyajın en önemli ürünü fondötendir. Çünkü makyaja başlarken ilk olarak istemediğimiz cilt lekelerini kapatıp, renk tonlamasını sabitlemiş oluruz. İkinci en önemli ürün olarak iyi bir likid ve maskaradır. Bunu diğer makyaj ürünleri takip eder; ruj, far ve allık…

En önemli makyaj ürünümüz olan fondötenden bahsetmek istiyorum. Mükemmel bir makyaj için kaliteli bir fondöten kullanılmalı.  Peki, bir fondötene kaliteli diyebilmek için hangi özelliklere sahip olmalı?
· İyi bir kapatıcı olmalı; cildimizdeki ton farklarını ortadan kaldırmalı. Sivilce, güneş lekeleri ve kızarıklık gibi ciltteki istenmeyen lekeleri tamamen doğal bir şekilde kapatabilmeli.
· Kalıcı olmalı; birkaç saat içinde akıp yüz çizgilerinde birikmemeli. Fondöten, çizgilerde birikince ve ya kendiliğinden çizgi varmış gibi bir görüntü oluşturunca, bizi olduğumuzdan fazla yaşlı gösterecektir. Bu görünümün oluşmaması için de ilk kural; kaliteli bir ürün seçmek, ikincisi ise; ürünü ince bir tabaka halinde cilde yedirmektir. Pudra fondöteni ise isterseniz iyi bir fırçayla, isterseniz bir sünger yardımıyla uygulayabilirsiniz. Süngerle uygulamanın fırçadan farkı, daha iyi bir kapatıcılık sağlayacaktır.
· Gözenek görünümünü yok etmeli; cildimize uyguladığımız fondöten, cilt gözeneklerini kapamadan pürüzsüz ve doğal bir görünüme kavuşturmalı.

· Doğal bir görüntü vermeli. “Kek gibi” denilen o görüntü kesinlikle oluşturmayarak gün içindeki yağlanma görünümünü en aza indirmeli.

Sizler de benim gibi kullanmakta olduğunuz fondöteninizden memnun değilseniz ve yeni bir fondöten arayışı içerisindeyseniz Clinique markasının Beyond Perfecting Powder Foundationi mutlaka denemelisiniz.


Diğer fondötenlere kıyasla bu pudra fondötenin farkı; cildinizde daha doğal, daha kalıcı ve sanki hiç bir şey yokmuş gibi durur. Ayrıca doğal mat bir görüntü elde edersiniz. Tam anlamıyla cildinizi yüzde yüz mat veya solgun göstermeyecektir. Canlı bir mat bitiş elde edeceksiniz. Dolayısıyla günlük hayatta, özellikle yoğun tempoda çok pratik bir ürün.
Bu ürünün en sevdiğim özelliği ise tüm cilt tiplerine rahatlıkla uygulanabilir olması. Ancak şunu belirtmeliyim ki çok çok kuru bir cilde sahipseniz Clinique fondöteni uygulamadan önce cildinizi bir nemlendiriciyle destekleyebilirsiniz. Biz kadınlar bir arada bulunan ürünleri gerçekten çok seviyoruz. Fondöten ve pudranın bir arada olması da bizi iki ayrı uğraştan kurtarmış oluyor.  Clinique Beyond Perfecting Powder Foundation gerçekten yüzünüzde kadifemsi çok hoş bir doku oluşturuyor aynı zamanda cilde nefes aldıran özelliği sayesinde cildinizde sanki yokmuş hissi oluşturuyor.
Yukarıda saydığım tüm bu özelikleri içinde barındıran bu ürünü ve daha birçok ürünü incelemek isterseniz turuncukasa yı ziyaret edebilirsiniz.