İstanbul’un En Gözde Sahil Mekanları

İstanbul denince akla gelen ilk şey denizin maviliğidir. Boğazın eşsiz güzelliği karşında durmak, boğazı izlerken düşüncelere dalmak, yanında sevdiğinle, ailenle, arkadaşınla o mükemmel manzaranın tadını çıkarmak herkesin ilk tercihi. Özellikle İstanbul’a ilk defa gelen insanların en çok görmek istediği yerdir İstanbul boğazı.  Bir de bu mükemmel boğazın karşısında, eşsiz yemekler yeyip, eş dost ile muhabbet etmek paha biçilemez. Pink Women’s ailesi olarak boğazın eşsiz güzelliği karşısında olan, İstanbul’un en güzel sahil mekanlarını bir araya getirdik.

Bridge Restaurant & Cafe

istanbulun-en-gözde-mekanları-bridge

Üsküdar’ın gözde semtlerinden biri olan Nakkaştepe’ de yer alan bu mekan, köprünün tam karşısında. Manzarası insanın başını döndürecek cinsten. Özellikle romantik anların çok sık yaşandığı bu mekan çiftlerin ilk tercihleri arasında. İki kişi ortalama fiyat 200 TL (alkollü).

Uskumru

istanbulun-en-gözde-mekanları-uskumru

Sahil kenarında yemek yemekten oldukça fazla keyif alanlardansanız eğer, bu mekan tam size göre. Oturduğunuz masa denize sıfır olması ve bir adım daha atsanız denize düşeceğiniz bu mekanda, manzaranın tadını doyasıya çıkaracaksınız. Adında da anlaşılacağı gibi deniz ürünleri ile ünlü bir mekan Uskumru. İki kişi ortalama alkollü fiyat 380 TL.

G Balık

istanbulun-en-gözde-mekanları-gbalik

Galatasaray adasında yer alan bu mekan, hem balkonuna koyduğu masalarda manzaranın tadına çıkaracak, hem de içeride oturduğunuz zaman dekorasyon ve manzaranın birleşimi ile mükemmel yemek yiyeceğiniz bir mekan. Deniz ürünleri yapan, muazzam bir yer. İki kişi ortalama alkollü fiyat 250 TL.

Lokma

istanbulun-en-gözde-mekanları-lokma

Eğer deniz manzarasında kahvaltı yapmak istiyorsanız, tam aradığınız bir mekan. Rumeli hisarının eşsiz manzarasına karşı nefis kahvaltıları ile sizleri bekliyor. İki kişi ortalama fiyat 140 TL.

Chilai

istanbulun-en-gözde-mekanları-chilai

Bebek’in lüks restoranı ve gece kulübü. Eşsiz manzarası ile başınız dönecek. Daha içeri ilk girdiğiniz andan beri bu etkiye bayılacaksınız. Tekne ile restorana girme imkanı da var. İki kişi ortalama alkollü fiyat 280 TL.

Tuğra Restaurant – Çırağan Palace

istanbulun-en-gözde-mekanları-tugra-restourant

Deniz manzaralı mekan deyince akla gelen ilk yerdir Çırağan Sarayı ve onu eklemeden geçmek istemedik. Tarih ile birleşen bir lüks. Eşsiz manzara eşliğinde yenen yemekler, yaşanan romantik dakikalar, düzenlenen iş toplantıları. Aklınıza ne geliyorsa hepsine şahitlik etmiş bir mekan. Çok söze gerek yok zaten. İki kişi ortalama alkollü fiyat 400 TL.