İstanbul Kahvaltı Mekanları

Hayatımızda her zaman bir değişiklik olsun isteriz. Biz küçük şeylerden mutlu olan insanlarız her zaman. Gözümüz pek yükseklerde olmaz. Bazen kahvaltımızı dışarıda yapmak isteriz. Bir değişiklik olsun, bir nefes alalım veya sevdiğimiz insanla güzel vakit geçirelim diye. Güzide şehir İstanbul’ un o güzide mekanlarını belki de bilmiyorsunuz. Mekan aramakta zorluk çekebilirsiniz de. Belki sevgilinize, eşinize bir sürpriz yapmak veya şehir dışından gelen misafirinizle güzel bir kahvaltı yapmak istiyorsunuzdur. Bilmediğiniz yerlerde yemek yemekte size pek cazip gelmiyordur. Hem fiyatını dert ediyorsunuzdur hem de yerin güzelliğini. Pink Women’s olarak sizler için İstanbul kahvaltı mekanlarını bir araya getirdik.

1) Emirgan – Sütiş

Kahvaltı deyince akla ilk gelen yerdir Emirgan. Buram buram tarih kokan Çınar altının içinde yer alan Sütiş, denize karşı güzel bir kahvaltı yapılacak yerlerden. Hesap ortalama iki kişi 70 TL.

istanbul-kahvalti-mekanlari-emirgan-sutis

2) Çengelköy – Tarihi Çınar Altı Çay Bahçesi

Çengelköy de büyük çınar altının denize sıfır olan kısmında bulunan bu çay bahçesi oldukça gönlü geniş bir yer. Kahvaltınızı ister kendiniz götürün, isterseniz çay bahçesinden söyleyin. Ama mutlaka bir çay içip simit yiyin. Kahvaltıyı oradan söylediğiniz takdir iki kişilik hesap ortalama 50 TL.

istanbul-kahvalti-mekanlari-cengelkoy-tarihi-cinar-alti-cay-bahcesi

3) Sarıyer – Big Chefs

Son dönemlerin en popüler mekanlarından biri olan Big Chefs, gelen müşterilerini boğazın eşsiz manzarası ile güzel bir kahvaltı imkanı sunuyor. Dünya mutfağına hakim olan Big Chefs’ te iki kişi ortalama 160 TL hesap ödüyor.

istanbul-kahvalti-mekanlari-sariyer-big-chesf

4) Karaköy – Namlı Gurme

Son dört yılda Karaköy adını her yerde duyar olmuşsunuzdur. Karaköy’de bulunan mekanlar keşfedilmeye değer. Namlı gurme de güzel bir kahvaltı yiyeceğinizi belirtmek isteriz. Hesap iki kişi için ortalama 80 TL.

istanbul-kahvalti-mekanlari-karakoy-namli-gurme

5) Galata – Velvet Cafe

“Biz Taksime takım elbiseyle çıkardık efendim” diyen amcalarımızın dedelerimizin zamanını yansıtan bir mekan. Dantellerin olduğu, Zeki Müren şarkılarının çaldığı, buram buram nostalji kokan bir mekan. Bizde şiddetle tavsiye ediyoruz. Gidin, götürün efendim.  Hesap iki kişi içi ortalama 60 TL.

istanbul-kahvalti-mekanlari-galata-velvet-cafe