İstanbul Fasıl Mekanları

Hayatımız hep stresli. İşte stres, evde stres, dışarıda stres. Dört bir yanımız stresle çevrili ve kafamızı kaldırıp nefes almak, kafa dağıtmak ve eş, dost, arkadaşlarımızla bir aktivite içinde olmak istiyoruz. Öyle bir iki günlüğüne kaçacak yerlerimiz de yok, İstanbul içinde olmamız gerek. O zaman hep beraber fasıla gidiyoruz. Biraz müzik, hoş sohbet, birazcık da alkol ile yaşantımızdaki streslerden uzaklaşıyoruz. O türk sanat müzikleri, mekan sahibinin ve garsonların samimi tavırları, genelde daimi olan müşterilerin güler yüzleri ve hep birlikte söylenen şarkılar, giden stresler gelen mutluluklar. Herkesin buna ihtiyacı var değil mi? Bizde bunları duyduk ve sizler için birkaç mekan hazırladık.

Bu yazımızda İstanbul fasıl mekanları, fasıl mekanlarının fiyatları, yerleri, menüleri hakkında bilgi vererek, sizi “hangi mekana gitsek” düşüncesinden kurtarıyoruz. Birbirinden güzel fasıl mekanları ile karşınızdayız.

Mor Meyhane

İstanbul-fasıl-mekanları-Mor-Meyhane

Fasıl mekanları, deyince akla gelen Asmalı mescit’ te yer alan bu mekan, mezeleri ve ambiyansı ile meşhur. 19:30′ dan 01:00′ a kadar açık olan mekan, meze ve ambiyansı yanında canlı müzikleri ile de müşterilerini eğlendirmeyi bilen, nezih mekanlardan biri. İki kişi için alkollü ortalama fiyat 250 TL.

Bizbize Fasıl

İstanbul-fasıl-mekanları-Bizbize-Fasıl

Kadıköy’ ün çiçek gibi semtlerinde Caddebostan’ da yer alan Bizbize Fasıl mekanı, sıcak ortamı ile müşterilerini karşılıyor. Meze ve fasılı meşhur olan bu mekanda eğlenmek oldukça kolay. 20:30′ dan 00:30′ a kadar açık olan mekanda iki kişi için alkollü ortalama fiyat 280 TL.

Mythos

İstanbul-fasıl-mekanları-Mythos

Deniz ürünleri denince akla gelen ilk mekanlardan biridir Mythos. Haydarpaşa’ da bulunan bu mekan, mezeleri ve deniz ürünleriyle meşhur. Oldukça da samimi bir ortama sahip olan Mythos, 12:00-01:00 arası hizmet vermektedir. İki kişi için alkollü ortalama fiyat 270 TL.

Ziyade Fasıl

İstanbul-fasıl-mekanları-Ziyade-Fasıl

Kadıköy’ de yer alan bu güzide fasıl mekanı bol meze çeşidi ile meşhur olanlardan. 20:30 – 00:30 saatleri arası açık olan ve canlı müzikleri ile müşterilerini eğlendiren bu samimi ortamda olmak isteyeceksiniz. İki kişi için ortalama alkollü fiyat 320 TL.

Ali Haydar İkinci Bahar

İstanbul-fasıl-mekanları-Ali-Haydar-İkinci-Bahar

Şener Şen ve Türkan Şoray’ ın baş rolünü paylaştığı İkinci Bahar dizisinin çekildiği mekanla bitirmek istedik bu kısa listemizi. 11:00 – 00:00 saatleri arası hizmet veren bu mekan, fıstıklı kebabı ve ikinci bahar dizisiyle meşhur olmuştur. Gelen müşterilerin büyük memnuniyetle ayrıldığı bu mekanda iki kişi için alkollü ortalama fiyat 170 TL.