İlişkilerde Erkeklere Söylenmemesi Gereken 9 Şey

Evliliğinizde ya da ilişkinizde bir takım şeylerin yolunda gitmesini istiyorsanız, bazı sözleri kullanmaktan kesinlikle kaçınmalısınız. Özellikle erkeklerin çok hassas olduğu konularda dikkatli olmanız durumunda, ilişkiniz kavgasız, tartışmasız ve sağlıklı bir hal alacaktır.

Peki bir ilişkide erkekler neleri duymak istemez?

1-Ben sana demiştim

erkeklere-soylenmemesi-gereken-seyler-sevgili-kis

Bu aslında tüm ilişki tiplerinde kullanılmaması gereken bir söz kalıbıdır. Çünkü karşı tarafı rahatsız eder ve itici görünür. Özellikle erkekler ben demiştim kalıbından çok rahatsız olurlar ve bu durum kavgaya yol açabilir.

2-Arkadaşlarını çekici buluyorum

Bir erkeğin arkadaşlarını kesinlikle övmemeniz gerekmektedir. Bu tavır onlardaki kıskançlığı arttırır ve garip bir rekabet içerisine girerek sizi üzebilirler. Özellikle ona söylemediğiniz iltifatları başkasına yöneltirseniz, erkek arkadaşınız çıldıracak ve ilişkide problemler gün yüzüne çıkmaya başlayacaktır.

3-Başarısızsın

Bir erkeğe denilmemesi gereken bir diğer söz de başarısızsındır. Çünkü erkekler bu konuda gurur yaparak bu sözü ileride yüzünüze vurabilir. Erkek arkadaşınız bir konuda başarısız olsa dahi onu desteklemeniz gerekmektedir.

4-Eski erkek arkadaşınızdan bahsetmeyin

erkeklere-soylenmemesi-gereken-seyler-sevgili-romantik

Eski erkek arkadaşım şunu yapardı, eski erkek arkadaşım bunu yapardı gibi kalıplardan mutlaka uzak durmalısınız. Bu sözlere sevgiliniz çok sinirlenecek ve gurur yapacaktır. Bu da ilişkinizde çatlamalara yol açabilir.

5-Sen beceremezsin

Bir konuda sen beceremezsin sözünü asla kullanmayın. Bırakın yapabileceğini düşündüğü şeyleri kendisi yapsın. Siz kesinlikle müdahale etmeyin.

6-Eski sevgiline de böyle davranıyor muydun?

erkeklere-soylenmemesi-gereken-seyler-kis-romantik

Eski sevgilisine nasıl davrandığını sorgulamayın. Geçmiş geçmişte kalmıştır. Bu tutumunuz onun sizden uzaklaşmasına yol açacaktır.

7-Bugün canım istemiyor, başım ağrıyor

Bu söz kalıbı bir erkeğin en sevmediği şeydir. Bu tip cümlelerin sürekli kullanımı ilişkiyi yaralayacak ve sorunlar yaratacaktır. Cinsel sorunlar, bir ilişkinin bitmesine yol açan en önemli sorunlardan birisidir.

8-Gerek yok, kendim hallederim

erkeklere-soylenmemesi-gereken-seyler-deniz-kenari-sevgili

Eğer size yardım etmeyi teklif ediyorsa kabul edin. Bunu kabul etmemeniz onun kendisine olan güvenini azaltacaktır. Bu sebeple sizin yanınızda olacak, size destek olacaksa bu isteği kabul edin. Bu hem onun hem de ilişkinizin sağlığı için idealdir.

9-Neredesin?

Bir erkeği sürekli olarak neredesin sorusuyla boğmak, ilişkinin gidişatı açısından çok zararlıdır. Bu sebeple erkek arkadaşınızı rahat bırakmalısınız.

 

Related Posts

İlişkide Erkeklere Gönderilmemesi Gereken 7 Mesaj