İlişkide Erkeklere Gönderilmemesi Gereken 7 Mesaj

Bazı ilişkilerin sağlıklı devam edebilmesi için dikkat edilmesi gereken bazı kurallar vardır. Örneğin erkeklere söylenecek bazı sözler ya da yapılacak bazı davranışlar rahatsızlık verebilir. Bu da ilişkide kırılmalara ve uzaklaşmalara yol açabilir.

Erkeklere özellikle mesajlaşma sırasında bazı sözlerin yazılmaması gerekmektedir. Erkek arkadaşınıza göndermemeniz gereken 7 mesajı ise şu şekilde listeledik:

1-Özledim, Seni seviyorum: 

erkeklere-gonderilmemesi-gereken-mesajlar-telefon-iphone

Erkeklere sürekli olarak özledim mesajı yollamak, bir takım problemlere yol açabilmektedir. Bu tip mesajlarda erkekler sıkılabilir ve istemsiz bir şekilde sizden uzaklaşabilir. Sevgilinize sürekli seni özledim mesajı atan kızlardan olmamak, ilişkinizi sağlıklı bir seviyeye getirecektir.

2-Ard arda mesaj atmayın:

Erkek arkadaşınıza bir mesaj attıktan sonra makul bir zaman bekleyin. Onu art arda attığınız boğmanız durumunda sizden uzaklaşacaktır. “Neden cevap vermiyorsun” sözü bir erkek için oldukça iticidir.

3-Sürekli hislerinizi belli edecek mesajlar atmayın:

erkeklere-gonderilmemesi-gereken-mesajlar-telefon-kadin

Erkek arkadaşınıza sürekli olarak hislerinizi belli eder tarzda, “Seni seviyorum”, “Seni istiyorum”, “Seni özledim”, “Sen beni özlemedin mi” gibi kalıpları kullanarak mesaj atmayın.

4-Orada mısın?:

Mesajınıza ya da aramanıza geri dönmediği ya da geç cevap verdiği zaman orada mısın gibi mesajlar atmayın. Bu ona güvenmediğinizi düşündürtebilir. Ya da çabuk bağlanan birisi olduğunuza karar getirerek, sizden soğuyabilir.

5-Depresif mesajlar atmayın:

erkeklere-gonderilmemesi-gereken-mesajlar-kahve-sevgili

Sevgilinize sürekli olarak bunalımda olduğunuzu ima eden duygusal mesajlar atmayın. Bu durum sizi sorunları kafasına çabuk takan, sıkıcı bir insan olarak görünmenize yol açar. Erkekler bu tip kızlarla uğraşmaktan hoşlanmaz ve çabuk sıkılabilirler.

6-Sürekli ifade yollamayın:

Eğlenmeyi ve gülmeyi seviyor olabilirsiniz ama her mesajın sonunda gülücüklü ifade kullanmak sizi sevimli değil, sinir bozucu bir insanmış gibi yansıtabilir. Bu nedenle “Hahahaha” ifadesini kullanmanız daha sağlıklı olacaktır. Tabi bunda da aşırıya kaçmak ciddiyetsiz bir insanmışsınız imajı yaratabilir. Bu nedenle dengeyi kurmak oldukça önemlidir.

7-Ben seviyor musun? Beni sevmiyor musun?:

erkeklere-gonderilmemesi-gereken-mesajlar-sevgili-iliski

Sürekli olarak erkek arkadaşınıza beni seviyor musun şeklinde mesajlar atmanız da normal karşılanmaz. Erkekler bu şekilde sıkılmaya gelmez ve sizden ayrılmak isteyebilirler. Bu nedenle dikkatli olmalısınız.

Related Posts

İlişkilerde Erkeklere Söylenmemesi Gereken 9 Şey