İkizler Burcu

İkizler Burcu (21 Mayıs – 20 Haziran)

İkizler burcu değişken ve çift karakterli olarak tanınır. İkizler burcu sürekli hareketlilik ararlar. İnsanlar arası ilişkilerde girişkenlerdir, iletişimi rahattır. Sabretmeyi bilmeyen İkizler, hemen her şey olsun isterler. İkizler burcunun üstün yeteneği zekasını iyi derecede kullanmasıdır. Yardımseverlik ve iyi niyetleri belirgin özellikleridir. Çoğu insan İkizler burcu ile anlaşamadığını dile getirir, bu da onların çift karakterli olmasından kaynaklıdır. Tartışmaların çoğunda İkizler kendisini haklı çıkartır, onların fikir ve düşüncelerini oldukça zordur.

Çekinmeden her şeyi konuşabilme yetenekleri vardır. Ayrıca yalan söyleme ve ikna etme konusunda oldukça yeteneklilerdir. Öğrenmeye açık olan İkizler, entelektüel bir yapıya sahiptir. Bu yüzden bir çok konuda bilgisi olduğunu söyler. Cana yakın olmaları nedeniyle arkadaş çevresi geniştir ve espri kabiliyetleri gelişmiştir.

İkizler Burcu Aşk Hayatı

İkiler burcu bir insana rastlamak neredeyse imkansızdır. İkizler burcu kadını ve erkeği yalnız olmaktan hoşlanmazlar. İkizler burcu olan birisini bulduğunuz zaman ona yaklaşmak oldukça zordur. Eğer bir ikizler burcu ile sevgili olduysanız, bu o istediği için olduğunu unutmayın. İkizler burcu oldukça kıskançtır ve ikizler burcu aşktan önce paraya önem verir.

İkizler Burcu Nelerden Hoşlanır

İkizler burcu eğlenmeyi çok sever. Arkadaşlarıyla birlikte olmaktan asla vazgeçmez ve medyatik olmayı çok sever. Hayatlarında yaptıkları değişiklikler onları mutlu ve farklı deneyimler yaşamaya her zaman açıktır. Hareketli olmalarında dolayı farklı ortamlara girmekten hoşlanırlar.

Element: Hava
Gezegen: Merkür (canlılık ve zeka)
Renk: Sarı, mavi, gri
Gün: Çarşamba
Sayı: 3, 5, 24
Çiçek: Gardenya, sümbül
Koku:   Yasemin
İyi anlaştığı burçlar: Terazi, Kova
Kötü anlaştığı burçlar: Başak, Yay
Başarılı olabileceği meslekler: Bankacı, yargıç, avukat, diplomat, edebiyatçı, gazetecilik, radyo sunuculuğu, bilgisayar uzmanlığı

Burcun ünlüleri: Adile Naşit, Bülent Ecevit, Cem Ceminay, Clint Eastwood, Çetin Altan, Erdal İnönü, Joan Collins, John F. Kennedy, John Wayne, Kathleen Turner, Nilüfer, Marilyn Monroe, Schumann, Paul McCartney, Tony Curtis.