Hindistan Cevizi Yağıyla Saç Bakımı

Vücudumuz için sayısız yarar barındıran Hindistan cevizi özellikle yağıyla saç ve cilt bakımı için en sık kullanılan ürünlerin başında gelmektedir. Saçlara canlılık ve parlaklık kazandıran bu yağ, şifa bakımından da oldukça işlevseldir.

Peki Hindistan cevizi yağı ile nasıl saç bakımı yapılır? Hindistan cevizi yağı neye iyi gelir?

Hindistan cevizi yağının içerisinde bulunan maddeler saçı beslemeye ve nemlendirmeye yarar. Bu mucizevi yağın en önemli özellikleri budur. Saç bakım maskesi yaparak kolaylıkla kullanabileceğiniz Hindistan cevizi yağları, saçlarınızın eski gücüne dönmesini ve etrafına parlaklık saçmasını sağlar.

Hindistan cevizi yağı:

Saçınızın kaybettiği yağı geri kazanmasını sağlar. Özellikle çok kuru ciltlerde bu problem görülmektedir. Şampuanlama, hava kirliliği ya da saç boyaları gibi birçok etmen saçınızın doğal yağını kaybetmesine neden olur. Hindistan cevizi yağı da bu doğal yağlanmayı size geri kazandırır.

Hindistan cevizi yağı ile saç dipleriniz ve saçlarınız nemlenir. Bu yağı parmak uçlarınızla saç diplerinize iyice yedirebilir, kafanıza bir bone geçirerek 1-2 saat emmesini bekleyebilirsiniz. Daha sonra ise şampuanlamak suretiyle saçınızı yıkayın. Bu saç diplerinizin nemlenmesini ve kepek oluşumunu engelleyecek önemli bir bakım çeşididir.

Hindistan cevizini ayrıca saçlarınızın güçlenmesi için de kullanabilirsiniz. Bunun için direkt olarak saçlarınızın üzerine Hindistan cevizi yağı sürmeniz gerekmektedir. Özellikle saç uçlarınız çeşitli nedenlere bağlı olarak kolay yıpranmakta ve kırılmaktadır. Bunu da saç uçlarınızdan başlayarak saçlarınızın tamamına Hindistan cevizi yağı sürerek engelleyebilirsiniz.

Hindistan cevizi yağı ile azalan ya da dökülmeye yüz tutmuş saçlarınızı sağlığına tekrar kavuşturabilirsiniz. Bu yağ ile güçlenen saçlar kolay kolay yıpranmayacak ve uçları da kırılmayacaktır.

KEPEKLENME AZALIR

Hindistan cevizi yağı ile bakım yapıldığı zaman saçlarda: Kepeklenme azalır, saçlar nemlenir, saç dipleri nefes alır ve rahatlar.

Saçlara yumuşaklık getirir, kuruma problemleri azalır.

Saçın kabarmasını önler.

Saçı dış etkilerin tüm zararlarından rahatlıkla korur. Özellikle hava kirliliğinin saçlarda bıraktığı olumsuz etkilerle savaşır.

Saç tellerini kalınlaştırır ve güçlendirir. Bu nedenle ince telli saçlara önerilir. Kökleri de güçlendirir.