Sevgili Pink Women’s okuyucuları

Tekrar merhaba;

Sağlık, huzur, mutluluk, güven, sevgi dolu güzel günler diliyorum sizlere.

Zira zor, çetrefilli günler, zamanlar geçirdiğimiz muhakkak.

Doğanın ondan aldıklarımızı geri almak isteğinde ki ısrarcılığı ve kızgınlığı, toplumsal ve siyasi dengesizlik, karışıklık, yorgunluk ve ekonomik mücadelelerimizi de göz önüne alarak; Her birimize yardım, mücadele gücü, dayanma gücü diliyorum aynı zamanda…

Gerçek şu ki;

“Her şey kendimizde gizli”

Her ne kadar toplumla iç içe yaşıyor olsak da, yüzümüz bedenimiz ve ruhumuzla toplum içinde kendimizi temsil ediyor, ifade ediyoruz.

Aslolan ve gerçekler kendi ruhumuzda gizlidir. Yüzümüzdür ruhumuzun aynası. Maskemizdir bir nevi. Şoförlüğünü kendimizin yaptığı direksiyonumuzdur. Yönünü istediğimiz tarafa çevire bildiğimiz. Bu maskemizin en önemli unsurudur makyaj. Hele ki doğru zamanda, profesyonel ellerde, doğru teknik ve malzemeyle.. Sonuç her zaman mükemmel olacaktır. Ona da  hiç şüphe yoktur.

Evet makyaj güzel bir illüzyondur aynı zamanda. Bazen içimizde ki güzel, güçlü, pozitif enerjiyle, mutluluktur. Güzelliğimizin en ufak ayrıntısına kadar yansıtabildiğimiz. Bazen de üzüntü ve acımızı profesyonelce bastırıp, üzerini örtmeye, gizlememize yardımcı bir illüzyondur. Şanslıysak ve biraz içimizde oyunculuk yeteneği de barındırıyorsak ; Tadından yenmez bir durum çıkar ortaya.

“Her şey mükemmel” 

Ama hayattır ve hiç bir şey göründüğü gibi de olmayabilir. Her koşulda bakımlı, makyajlı olmak iyi hissettirir insanı. Kendini iyi hisseden, enerjisi yüksek bir kadın, aynı olumlu enerjisini de etrafına yansıtır. Aldığı karşılıkta aynı şekilde olumlu  ve pozitif olacaktır haliyle.

Etki tepki meselesi.

Hoş bir durum bence…

Makyajlı olmak derken ben aslında bakımlı olmaktan bahsediyorum. Hani içinde sadelik ve doğallığın barındığı. Kendimize yakışan türden. İçinde daha çok çarpıcılık yerine zarafetin olduğu.

Güzel, makyajlı ve bakımlı olmak güzel hissettirdiği gibi, güzellikler yansıtmamıza da sebep oluyor.

Nasıl bakarsak öyle de görürmüşüz. Öyle derdi büyüklerimiz. Doğrudur da…

Güzeldir güzele bakmak, güzel görmek, güzel hissetmek.

Güzel hissettirir insana…

Ancak şunu da unutmayalım derim her zaman;

“Sadelik en güzel ve en büyük gelişmişlik düzeyidir…”

Güzel hissetmemiz ümidiyle…

Sevgiler…

 

 

İlkay Akbaş

Professional Makeup Artist Mentor / Profesyonel Makyaj Sanatçısı Danışmanı