Hayatın Fon Müziği / Kitap Yorumu

Müzik dinlemeyi o kadar çok seviyorum ki.. Her zaman düşünmüşümdür acaba hayatımın bir fon müziği olsa nasıl olurdu? Her an değişen, duygularımı doyasıya yaşatacak bir dokunuş?

?
İşte bu kitap tam da bu hissi size yaşatıyor. Nur ve Kerem. Size bu kitabın konusundan nasıl bahsetsem bilmiyorum. Sanki söyleyeceğim en ufak bir şey size kitap hakkında fazla bilgi vermişim hissi yaratacak. Ama şunu söyleyebilirim. Bir apartman dairesi, iki kişi ve bir anlaşma. Bu üç unsur çok farklı olaylara gebe bu kitapta.
?
Yazarın daha önce de ilk kitabı ‘Belalı Bir Sevgilidir Ardımda Bıraktığım Şehir ‘ i okumuştum. O kitabı öykülerden oluşuyordu ama bu kitap kısa bir roman. Ve yazarın sadece öykü değil roman yazma gücünün de harika olduğunu görmüş olduk bu kitabında. Çünkü okurken sizi çok farklı duygu ve düşüncelere sevk edecek bir kitap. Dili kesinlikle sade ve akıcı. Okurken sıkılmak gibi bir şansınız yok. Bölüm araları uzun olmayan kitapları seviyorum ve bu kitap da onlardan biri.
?
Bir solukta okuduğum bir kitap oldu. Çok sevdim. Amacım kıyaslamak değil sadece aynı tadı alabileceğiniz bir kitap olduğu için söylüyorum. ‘Ya Da Biz Masal Olsak’ kitabını sevdiyseniz, bu kitabı da fazlasıyla seveceksiniz

Puanım => 5 / 5

Tanıtım Bülteninden

Koskoca ömürde bana ayırabildiği sadece bir gün diyorsun ya içinden… Bir de şöyle düşün; Eğer o bir gün hayatının son günü ise, kalan bütün ömrünü ayaklarının altına sermiş sayılmaz mı?

 

Yazar            : Aslı Tunç

Yayınevi       : Epsilon Yayınları

Sayfa Sayısı : 246

Baskı Yılı      : 2016