Hamile Kadınlar İçin Giyim Önerileri

Hamilelik dönemlerinde kadınların vücudunda birçok değişim yaşanmaktadır. Haliyle bu değişimlere göre kıyafet seçimi yapmak gerekmektedir. Aksi takdirde anne adayları rahatsız olabilir ve bu da hamilelik sürecini olumsuz etkileyebilir. Hamile kadınlar bu özel dönemlerinde mutlaka rahat giyinmelidirler. Fakat rahat giyinmek derken şık olmamayı kast etmiyoruz tabi ki. Hem güzel görünen hem de rahat olan birçok kıyafet seçimi de mevcut. Biz de sizler için anne adaylarının rahat ve şık görünmesi için nasıl kıyafetler giymesi gerektiğine dair bir liste hazırladık.

ANNE ADAYLARI NASIL GİYİNMELİ?

Hamile olmak kişisel stilinizden vazgeçmek anlamına gelmez. Bu nedenle sizler için hazırladığımız bu yazıya mutlaka göz atmalısınız.

Bazı kadınların hamilelik döneminde sadece karınları büyür. Fakat bazı kadınlarda ise kilo alımı birçok bölgede yaşanmaktadır. Kollarınızdan yüzünüze kadar her yeriniz şişiyorsa yalnız değilsiniz. Bu durumdaysanız, yumuşak kumaşlar ve uzun çizgiler kendinizi harika hissetmenize yardımcı olacaktır. Uzun çizgiler kiloları belli etmediği için genellikle hamile kadınlar tarafından sık sık tercih edilmektedir.

Kibar ve ince örgü elbiseler de hamile kadınlara çok yakışmaktadır. Bu elbiseler hem rahat olmasıyla hem de şık durmasıyla ön plana çıkar. Elbisenizin üzerine ince bir hırka giyerek de bu kombini rahatlıkla tamamlayabilirsiniz.

Taytlar her gebe kadının en yakın arkadaşıdır. Karnınız büyüdükçe giyeceğiniz taytlar size maksimum derecede rahatlık verir. Uzun bir tunik ile klasik siyah bir taytla hem şık bir görünüm elde edebilir hem de rahatlığınızdan feragat etmemiş olursunuz. Bu kombini şık takılarla da tamamladığınız zaman yılın en şık anne adayı bile seçilebilirsiniz.

Sportif giyinmeyi seven bir anne adayıysanız işiniz oldukça kolay. Gün geçtikçe büyüyen karnınızı rahat tutmak için yumuşak bir eşofman altı sizler için ideal bir seçim olacaktır. Üzerine de hafif salaş ama şık bir tişört giydiğiniz zaman, stilinizden de ödün vermemiş olacaksınız.

Eğer çok kilo almayan anne adaylarındansanız, şık giyinme konusunda kesinlikle korkunuz olmamalı. Özellikle elbiseler ve salaş pantolonlar sizin için en ideal kıyafet seçimlerinden birisi olacaktır.