Güne nasıl başlarsanız bütün gününüz öyle geçer ve çevrenizdekilere de bu enerjiyi verirsiniz. Her gün işe gitmek için geç kaldığınızı hesaba katarsak, güne oldukça stresli başlıyorsunuz ve tüm gününüz yorucu ve sıkıcı geçiyor. Tüm gününüzün mutlu ve huzurlu geçmesi istiyorsanız, sabaha enerjik ve mutlu başlamanız şart. Çok zor değil. Yapabilirsiniz! 

Yeteri Kadar Uyuyun 

Yeteri kadar uyumanız gerekmektedir. Yetişkin bir insan için 6-7 saat uyku yetecektir. Yalnız bu düzeni hafta sonu da devam ettirmelisiniz. “Bir hafta sonumuz var onda da erken kalkmayalım” demeyin kalkın. Hayatınızın düzenli olması sizi mutlu edecektir her zaman. 

Kalktığınızda Söylenen İlk Söz 

Gözlerinizi açar açmaz kötü sözler söylemeyin. Of demeyin, “yine mi ya” gibi negatif sözler etmeyin. Bu sizin tüm gününüzü etkiler ve veriminizi düşürür. Mutlu uyanmaya çalışın. Bir süre sonra düzenli uyuyup ve uyanmaya alışacaksınız zaten. O zamana kadar biraz dayanın. 

Temiz Hava Alın 

Sabah kalktığınızda camınızı açın ve bu güzel bahar havasını içinize çekin. Yüzünüze çarpan rüzgar sizi kendinize getirecektir. Mutlu şeyler düşünerek soluduğunuz temiz hava, sizi güne iyi bir şekilde hazırlamaya yetecektir. 

Gülümseyin 

Aynaya baktığınız ilk an gülümseyin. Kendinize gülümsemeniz sizi mutlu edecektir. Hatta deli diye bilirsiniz ama aynaya ilk baktığınız kendinize gülümseyerek bir ” günaydın” deyin. Bu sizi mutlu edecektir. Ayna karşısında kendinizi motive edin. Gerçekleştirmek istediğiniz hayallerinizi kendinize söylemeniz, sizi hayata daha iyi bağlayacak ve mutluluk hormonu salgılayacaksınız. 

Her Sabah Kahvaltı Yapın 

Aksatmamanız gereken bir gerçek. Hatta erken kalkıp, işe, okula gitmeden güzel bir kahvaltı yapın. Bu sizi mutlu edecektir. Kahvaltı yapmanız, vücudunuzun düzgün çalışmasını ve iyi şeyler düşünmenizi sağlar. İnsan açken sağlıklı düşünemez, negatif enerjilerle dolu olur. 

Kahve veya Çay İle Başlayın 

Kahve veya çay ile başlanan gün, hem kolay ayılmanızı sağlar, hem de vücut direncinizi korur. Her sabah yaptığınız bu eylemi, eğlenceli hale getirin. Sizi gülümsetecek fincanlar alın ve çay, kahve keyfinizi eğlenceli hale getirin. İçerken gününüzün güzel geçeceğini düşünmeyi unutmayın. 

Limonlu Su İçin 

Limonlu su içmek, güne enerjik başlamak için süper bir yöntemdir. Vücudunuzdaki toksin ve ödemleri yok eder, zindelik verir, zayıflamanıza yardım eder. Ayrıca, sabahları kendinizi daha iyi hissetmenize yardımcı olur. Bir bardak suyun içine birkaç damla limon suyu ekleyip için. Bu alışkanlığı her gün tekrar edin ve hayatınızdaki mucizevi değişime şahit olun. 

Egzersiz Yapın 

Eğer sabah vaktiniz varsa mutlaka egzersiz yapın. Egzersizler size enerji verecek ve kendinize olan güveninizi kaybetmemenizi sağlayacaktır. 10 dakikalık egzersizde yetecektir size. Eğer sabah vaktiniz yoksa, akşam da 30 dakikalık egzersiz, iyi uyumanızı ve iyi uyanmanızı sağlayacaktır. 

Her Zaman Mutlu Olmayı Seçin 

Hayatınızın her anında mutlu olmayı seçin. Sizi mutlu edecek pozitif düşünceler ile hayatınızı sürdürün. Hayatınızı sizin seçimleriniz belirler ve her zaman pozitif yönden bakmaya çalışın. Mesela; trafikte kaldığınız için üzülmeniz yerine, kendinizi dinlemek için bir fırsat bulduğunuza odaklanın.