Gözenek Sıkılaştırıcı Maske Tarifleri

Cilt sağlığımızı korumak için mutlaka yüzümüzde yer alan gözenekleri düzenli olarak temizlememiz gerekmektedir. Sıkı olmayan gözenekler çabuk bir şekilde yağlandığı ve kir kaptığı için hem sağlıksız hem de çirkin bir görünüm oluşturmaktadır.

Gözeneklerimiz terin vücudumuzdan atılmasını sağlamaktadır. Bu nedenle sağlıklı olması da bizler için oldukça önemlidir. Gözeneklerimizi bu yüzden mutlaka sık sık temiz tutmalı ve sıkılaştırmak için yöntemler bulmalıyız. Bu yazımızda sizlere gözeneklerinizi nasıl sıkılaştıracağınıza dair yöntemleri anlatacağız.

Gözenekleri sıkılaştırmak için cilt uzmanları tarafından birçok maske tavsiye edilmektedir. Cilt tipinize ve gözeneklerinizin durumuna göre bu maskeleri düzenli bir şekilde uygularsanız, gözeneklerin en kısa zamanda sıkılaştığını da görürsünüz.

Kil maskesi:

Gözenek-Sıkılaştırıcı-Maske-Tarifleri-kil-maskesi

Her derde deva olan kil maskesi, aynı zamanda gözeneklerinizi de sıkılaştırmaktadır. Uygulaması oldukça basit ve uygun fiyatlı olan bu mucizevi maske sayesinde gözenekleriniz eski sağlığına kısa bir süre sonra kavuşacaktır. 2 kaşık kil, kıvamına göre su ve zeytin yağı katarak kil maskesi yapabilirsiniz.

Karbonat maskesi:

Gözenek-Sıkılaştırıcı-Maske-Tarifleri-karbonat-maskesi

Kil gibi gözenekleri iyi bir şekilde temizleyen karbonat da maske yapımında kullanılmaktadır. Gözenekleri temizlediği gibi aynı zamanda sıkılaşmasını da sağlayan bu muhteşem madde sayesinde daha sağlıklı bir cildiniz olacaktır. Peeling etkisiyle de bilinen 1-2 kaşık karbonatı, göz kararı suyla karıştırarak macun kıvamına getirip maskeyi elde edebilirsiniz.

Buz:

Gözenek-Sıkılaştırıcı-Maske-Tarifleri-buz-maskesi

Buz maskesi olarak da bilinen bu yöntem oldukça basittir. Buz küplerini gün aşırı olarak yüzünüze sürdüğünüz zaman cildiniz canlanacak ve sıkılaşacaktır.

Şeker maskesi:

Gözenek-Sıkılaştırıcı-Maske-Tarifleri-şeker-maskesi

Peeling etkisi göstererek cildi ölü deriden arındıran ve siyah noktaları temizleyen şeker maskesi aynı zamanda gözenekleri de sıkılaştırmaktadır. Şeker maskesi yapmak için; 2 kaşık şeker, 1 kaşık zeytin yağı ve 2 damla limonu karıştırıp cildinize sürmeli, yaklaşık 15 dakika beklettikten sonra da suyla temizlemelisiniz.

Yoğurt maskesi:

Gözenek-Sıkılaştırıcı-Maske-Tarifleri-yoğurt-maskesi

2 yemek kaşığı yoğurdu ve 1 yemek kaşığı yulafı karıştırarak 2-3 günde bir cildinize 15 dakikalık sürelerle uygulayın. Yulaf siyah noktaları ve ölü deriyi temizlerken, yoğurt da cildin sıkılaşmasını sağlayacaktır.