Göğüs Sarkmasını Engelleyen Egzersizler

Kadınların vücudunu alımlı gösteren en önemli yer göğüslerdir. Fakat  bir çok kadın, göğüs sarkmasından şikayetçi. Göğüs sarkmasını engellemek için ve hatta göğüsleri dik bir görüntüye kavuşturmak için önereceğimiz egzersizler var. Üstelik bu egzersizleri uygulayarak 21 gün sonra farkı göreceksiniz.

Günde sadece 15 dakikanızı alacak ve sizi göğüs sarkma derdinden kurtaracak bu egzersizler bir mucize!

 İşte 8 mucize egzersiz:

  1. Elleri kenetleme

İlk olarak dirsekleri omuz hizasında tutarak avuç içlerimizi birbirine yapıştırıp ellerimizi birbirine kenetliyoruz. Olabildiğince sıkı bir şekilde ellerimizi birbirine doğru itiyoruz. 30 saniye bu şekilde bekliyoruz. Bu hareketi yaparken göğüs kaslarınızın çalıştığını hissedeceksiniz.

  1. Kolları kenetleme

Avuç içlerimizle pazularımızı tutup birbirlerine karşı itiş yapıyoruz. 30 saniye boyunca birer birer sayarak her defasında bir kez itip gevşetiyoruz. Bu harerekti yaparken göğüs kaslarınızın çalıştğını çok net hissedeceksiniz.

  1. Makas hareketi

Ellerimizi omuz hizasına kaldırıp makas şeklinde açıp kapatıyoruz. Hareketi acele etmeden yavaş açıp kapamalarla tamamlıyoruz. Göğüs kaslarını hissettiren bu hareketi de yine 30 saniye boyunca nefes alıp vererek yapıyoruz.

  1. Kolları omuz hizasında açıp kapama

Kollarımızı omuz hizasına kaldırıp dirsekleri 90 derece açıda tutuyoruz. Kollarımızı ortaya doğru birleştirip eller ve dirsekleri birbirine dokundurarak tekrar yanlara doğru açıyoruz. Bu harekette kolları aşağı doğru düşürmemek önemli. Göğüs kaslarınızla birlikte kollarınızın ve omuzlarınızın da çalıştığını hissedeceksiniz.

  1. Şınav çekme

Dizlerimizin üzerinde durarark ve kollardan güç alarak 30 saniye boyunca bu hareketi yapıyoruz. Kendimizi çok zorlamadan yere ne kadar inebiliyorsak o kadar iniyoruz.  Ben şınav çekemiyorum çok zorlanıyorum diyenler, başlarken duvardan destek alarak da yapabilirler.

  1. Dirsekleri geriye doğru itme

Dizlerimizin üstünde durup ellerimizi enseye alıyoruz. Dirseklerimizi arkada bir yere dokunacakmış gibi geriye doğru itiyoruz. Bu hareketi yaparken sırtımızı öne doğru yada geriye doğru bükmemeliyiz.

  1. Ağaçtan elma toplama

Dizlerimizin üzerinde durup kollarımızı yukarı doğru uzatıyoruz. Sanki ağaçtan elma toplarmış gibi yukarı doğru ulaşmaya çalışıyoruz. Bir kol aşağıdayken diğerini uzatıyoruz, sonra yer değiştirerek diğerini… Bu şekilde yine 30 saniye devam ediyoruz.

  1. Kolları geriye doğru itme

Son hareketimizde kolları yana doğru açarak sanki ellerimizle geride bir yere dokunacakmış gibi kolları itiyoruz.

 

Gerçekten faydasını görmek isteyenler, bu egzersizlerin her birini 30 saniye boyunca yaparak 4 set olarak tamamlamalı. Bu egzersizler ara verilmeden her gün yapılmalı.