Göbek Eritme Hareketi

Bir çok insanın ortak problemidir göbek. Yersiniz yersiniz ama sadece göbeğiniz çıkar. Ne yaparsanız yapın o göbeği yok edemezsiniz. Çünkü su içseniz bile yarıyor değil mi? Aslında öyle değil. Kilo almanın sadece yemek yemekle alakası yoktur. Düzensiz uyku, düzensiz beslenme yeteri kadar hareket etmemek. Eğer sağlıklı ve fit olmak istiyorsanız hayatınızı bir plan çerçevesinde yaşamalısınız. Zayıf olmanız veya kilolu olmanız gerekmez. Sağlıklı olmak isteyen her insan, yaşamına dikkat etmeli. İnternette bir çok diyet tarifi var. Bunların en çok ilgi çekici olanı yiyerek zayıflama. Bir insan nasıl yiyerek zayıflar? Bu iki kısımdan oluşur. Az az ve her şeyden yiyerek. Birde belli saatlerde yiyip, bir kerede yemek. Tabi bu iki seçenekte bir programa dahil olmak zorunda. Sizlere şunları şu saatte yiyin diyemiyoruz, çünkü bunu bir uzman kontrolünde yapmanız gerekmektedir. Diyet o kadar da basit bir şey değildir. Sağlıklı olacağım diye sağlıksız olmanız kaçılmaz olur. Ama sizlere evde uygulayacağınız göbek eritme hareketleri vereceğiz. Bu hareketler karın kaslarınızı çalıştırıp, düzenli bir diyet ve planlı bir yaşamla istediğiniz fit vücuda kavuşmanızı sağlayacaktır.

Karın kasları kısa kaslar olmasına rağmen insan vücudunda en zor gelişen yerlerden biridir. Özellikle karın bölgenizde yağlanma varsa. Birkaç temel hareketle ve düzenli çalışmayla yağlanan bölgeyi eritebilirsiniz.

1) Leg Raise

gobek-eritme-hareketi-leg-raise

Sırt üstü vücudunuzu gerecek şekilde yere uzanın. Bacaklarınız birleştirip, ellerinizi düz bir şekilde yanlara koyun. Elleriniz hareket etmeden, bacaklarınızı düz ve birleşik bir şekilde havaya kaldırıp indirin. Bu hareketi 15-20 defa 3 set olacak şekilde tekrarlayın. Her set arası 30 sn.  kadar dinlenin.

2) Ters Crunch

gobek-eritme-hareketi-ters-cruch

Sırt üstü yatın, bacaklarınızı dizlerinizde bükün. Bir sandalyeye oturuyormuş gibi düşünün. Pozisyonu bozmadan, dizlerinize alnınıza doğru çekin. Bu hareketi yine 15-20 defa 3 set olacak şekilde tekrarlayın. Her set arası 30 sn.  dinlenin.

3) Torso Twist

gobek-eritme-hareketi-torso-twist

Önce bacaklarınızı dizlerden hafif kırarak yere oturun ve bacaklarınızı öne uzatın. Kendinizi hafifçe arkaya yatırın ve o açıda kalın. Elinize bir obje alın (top, yastık, ağırlık olursa da güzel olur) iki elinizle göğüs hizanız da tutun. Pozisyonunuzu bozmadan yavaşça sağa ve sola olabildiğince dönün. 1 dakika boyunca bu hareketi tekrarlayarak 3 set yapın. Her set arası 30 sn.  dinlenin.

 

Her antrenman sonrasında acı hissedeceksiniz. Acı hissetmeniz hareketleri doğru yaptığınızı ve kaslarınızın çalıştığını gösterir. Unutmayın; No Pain, No Gain.