Gelin Makyajı Nasıl Olmalı Ve Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Gelin makyajında önemli olan gelinin masum ve güzel görünmesidir. Gelinin düğün gününden önce gelmesi, düğünün yapılacağı mekan, yüze alacağı ışığın açısı, gelinliğin tarzı, gelinin kendisini nasıl görmek istediği, saç ve cilt renginin alacağı tonlar, ön çalışma yapılır ve geline sunulur, bunlar makyajın kişiselleştirilmesi için önemlidir.

Düğün günü gelinin en önemli günü olduğundan dolayı tüm gün taze, cildine saçına ve konsepte uygun makyaj çıkması önemlidir. Zaman içerisinde düğün albümlerine baktığında sevgi ve hoşnutluk içerisinde gülümsemesi en keyif verici kısmı 🙂

Makyajda Marka Ve Ürünün Etkisi Önemli Mi?

Profesyonel makyaj paletleri uzmanlık ister özellikle aqua paletlerle evde yapılan uygulamalar hüsranla sonuçlanabilir, özel makyajlarda uzmandan destek almak gerekir. Makyajda tek bir marka ile çalışılması tabii ki gerekmiyor. Ürünlerin farmalojik bilgilerine hakim olmak ve uygulama yapacağımız cilt tipini iyi analiz etmek gerekir ki doğru ürün tespitini yapabilelim. Kendi makyajımız için kendimize doğru ürün seçmek önemlidir, hem makyajın kalıcılığı hem de doğru renkler kullanabilmeyi seçmeliyiz. Hangi markanın hangi ürünü cilt için uygunsa o kullanılabilir. Ama merdiven altı ürünlerin tercih edilmemesinden yanayım. Hem kalite hem de sağlık açısından önemli.

2017-2018 Makyaj Renk Ve Trendleri Nelerdir?

Daha önceki yılların aksine makyaj, moda trendi gibi sabit modellerle bu yaz damga vurmaya hazırlanıyor ve makyaj bu yaz modanın kalbini oluşturuyor, unutmamamız gereken makyaj trendlerinde yüz tipinin ve ten renginin belirleyici olduğudur, size mükemmel bir ipucu vermek istiyorum, odaklı yüz makyajı deneyin, yüzünüzün en beğendiğiniz hatlarını modaya uygun ortaya çıkarın. Gelelim bu yaz makyajlarda göreceğimiz en tatlı renklere; konalt mavisi, akuamarin, lime, bakır, celadon renkleri ile gözlerimiz ışıldayacak.