Evde Tasma Kolye Tasarımı

Tasma kolye tanımına uyan aksesuarlar çeşitleri boyun kısmını tamamen saran kolye çeşitleridir. Oldukça zarif bir görünüm veren bu kolye çeşidi hazır olarak alınabildiği gibi evde de tasarlanmaktadır. Kendi zevklerinize uygun olarak evde tasma kolye tasarımı yapabilir hatta bu işlemi kazançlı bir seçeneğe dönüştürebilirsiniz.

choker-tasma-kolye-tasma-kolye-yapimi

Diğer kolye çeşitlerine göre farklı bir tasarımı sağlanan tasma kolye çeşitleri yapımında her türlü oluşum sağlanmaktadır. Özellikle giysiler ile uyumlu olarak seçilen bu aksesuar çeşitlerinde muazzam görüntüler ortaya çıkabilmektedir.

Tasma Kolye Yapımı

İlk olarak 90’lı yıllarda trend haline gelen tasma kolye çeşitleri 2017 yılına yaklaştığımız şu günlerde tekrar trend haline gelmiştir. Sadece tek bir tasarım yapımı değil farklı çeşitlerde uygulamaların sağlanması ile alternatif tasma kolye yapımı sağlanabilmektedir.

choker-tasma-kolye-suet-kolye

Tamamen kendi zevkleriniz uyumlu olarak tasarlayacağınız tasma kolyeler bütünü ile size özgün olacaktır. Özgün tasarımlar her zaman daha fazla dikkat çeker ve örnek alınır. Küçük püf noktalarını öğrenerek kolye tasarımı hakkında bilgi edinebilir, maliyeti  oldukça uygun olan malzeme çeşidi ile tasma kolyelerinizi oluşturabilirsiniz.

Zincir Tasma Kolye Tasarımı

Trend haline geldiği zamanlarda zincir şeklinde tasarımı ile popüler haline gelen tasma kolyeler yine bu trendi sağlayarak moda dünyasına girmektedir. Bu tip zincir tasma kolye tasarımı için  sadece birkaç malzemenin bulunması yeterli olacaktır.

choker-tasma-kolye-dantel-kolye

Farklı bir kumaş seçimi ile zincir kolye tasarımını yapabilirsiniz. Örneğin deri ve zincir seçimi ile makas aracılığı ile boyutları ayarlayabilir, uygun bir yapıştırıcı ile kumaş ve zincirleri birleştirebilir ve şık bir tasma kolye yapımını kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Tül Veya Dantel İle Tasma Kolye Tasarımı

Özellikle gece elbiselerinde tercih edilen tül ve dantel ağırlıklı tasarımlar için farklı ve şık bir aksesuarın oluşumunu evinizde rahatlıkla yapabilirsiniz. Yapmanız gereken sadece aksesuarın oluşması için uygun rengi seçimi yapmanızdır.

choker-tasma-kolye

Karar verdiğiniz renkler ile tül veya dantel ile tasma kolye tasarımı için elinizde bulunması gereken malzeme sadece  iğne ve iplik olacaktır. Boyutuna karar verdiğiniz kumaşın kurdeleye iğne ile dikilmesi ile kolaylıkla tasma kolyenizi elde edebilirsiniz.