Erkeklerin Kadınlarda Çekici Bulduğu Kusurlar

Bütün dünyada kadınların güzel ve seksi görünümleri ile ilgili belirlenmiş bir kalıp var. Sanki sadece uzun boylu kadınlar güzel, minik burunlu ve dolgun dudaklı kadınlar çok daha seksi görünüyor diye bir algı oluşmuş.

Oysa ki kısa boylu, kemerli burunlu ve ince dudaklı kadınlar da erkekler tarafından oldukça güzel ve seksi olarak görülüyor. Kadınların kendilerinde kusur olarak kabullendiği özellikler bunlarla kalmıyor; ayva göbek, balık etli, küçük göğüs, çiller diye liste uzayıp gidiyor… Kadınlar bu küçük şeyleri dert ededursun bakalım erkekler bu konuda neler düşünüyor. 

Kısa Boy

Moda dünyası, insanlar üzerinde öyle bir algı oluşturdu ki 1.80’den kısa olan kadınları beğenmez hale geldik. “Bir kadının güzel olarak nitelendirilmesi için; uzun boy, uzun bacaklar, düz karın, dolgun göğüsler gibi özelliklere sahip olması gerekiyor.” denilerek bu şekilde ideal bir kadın modeli çiziliyor. Ancak erkekler kısa boylu olarak nitelendirilen kadınları da en az uzun boylu kadınlar kadar seksi buluyor.

Kemerli Burun

Kadınların kabul görmüş kalıplara göre burunlarını şekillendirmeleri çok kolay gözükse de zorlu bir süreç. Sırf bu yüzden estetik cerrahların kapılarını aşındıran kadınların sayısı oldukça çok. Oysa ki kemerli burnuyla erkeklerin beğenisini kazanan o kadar çok kadın var ki… Aslında erkekler estetikli yapay burunlardansa doğal burunları daha çekici buluyor. Gerçekten herkesin burnu, yüzüne farklı karakteristik bir hava veriyor.

İnce Dudak

İnce dudaklarını kusur olarak gören nice ünlü kadın, dudaklarına dolgu yaptırarak büyük hüsrana uğramıştır. Siz kusurlarınızı severseniz, aslında bunun bir kusur değil vücudunuzun size kattığı bir farklılık olduğunu göreceksiniz. Dolgun ama yapay dudaklardansa, ince ve doğal dudaklar çok daha seksi görünüyor. Unutmayın! Erkekler her zaman doğal görüntüyü çok daha çekici bulur.

Ayva Göbek

Göbeğim çıktı diye üzülmeyin! Erkekler dümdüz bir karındansa kadınlardaki hafif ayva göbeği çok çekici buluyor. Yanlış anlaşılmasın, göbek dediysek aşırısı değil; hafif ayva göbek… 

Balık Etli

Erkekler balık etli olarak tabir edilen kadınlara bayılıyor. Aslında bu bir kusur değil avantaj olarak görülmeli. 

Küçük Göğüsler

Kadınların hemen hemen hepsi, erkeklerin büyük göğüslerden hoşlandığını düşünür. Ancak erkekler küçük göğüslü kadınları da en az büyük göğüslü kadınlar kadar çekici buluyor. Ayrıca bir erkek size gerçekten aşıksa göğüs boyutlarınızla ilgilenmeyecektir.

Çiller

Çillerinizi dert etmekten vazgeçin, kapatıcıları ve leke kremlerini bir köşeye atın ve en doğal halinizle barışın! Çünkü erkekler, çillerin kadınları çok daha doğal ve sempatik gösterdiğini düşünüyorlar.