Erkekleri Aşık Ettirebilecek Şeyler

Günümüzün sorunlarından biri olan karşı cinse kendimizi nasıl sevdirebiliriz?  veya kendimize nasıl aşık edebiliriz? İnsanlar yalnız kalmaktan hoşlanmazlar. Hayatını paylaşacağı birisini ve geri kalan hayatını da onunla devam ettirebilecek birisini ister. Bazen –her ne kadar arkadaşında olsa- dertlerini paylaşabileceğin, onunla gülebileceğin, başını göğsüne koyabileceğin hatta onunla ağlayıp belki de ağladın da seni güldürebilecek birisini ister hayatında. Çoğu zaman sevmişizdir, aşık olmuşuzdur, hoşlanmışızdır ama ya yaklaşamamışızdır ya da aynı duyguları karşımızdaki insandan görememişizdir. Bazen de bu insan benim olmalı! dediğimiz anda da hiçbir şey yapmamışızdır.

Bir Selvi Boylum günümüze kadar yansıyan klişe söz gibi Sevgi neydi? Sevgi iyilikti, sevgi dostluktu, sevgi emekti…

Şimdi sizlere belki bildiğiniz belki de bilmek isteyeceğiniz birkaç tüyo vereceğiz.

Makyaj ve Kıyafet

Öncelikle makyajınız sadece ve yüzünüze uyacak şekilde yapılmalı. Erkekler abartılı makyajları sevmez. Sizi tatmin edecek bir şekilde hafif bir makyaj yaptığınız zaman gözlerini sadeliğinizden ve güzelliğinizden alamayacaktır. Sadece eyeliner ile karşısına da çıkmayın derim. Kıyafet seçimi de oldukça önemlidir. Makyajınız ve kıyafetiniz uyumlu olmalı. Zaten aşık olduğunuz veya istediğiniz birinin nelerden hoşlandığını biliyorsunuzdur, bilmeniz gerekir. Eğer bilmiyorsanız tahmin edin. Bir imkan yaratıp baş başa buluşacaksanız eğer şık olmalısınız. Onun için hazırlandığınızı anlatacak şekilde şık olmalısınız. Eğer bir arkadaş ortamında olacaksanız, ona hitap edecek şekilde giyinmeye özen gösterin. Neyi sevdiğini bilin ve ona uygun giyinin. Eğer arkadaş ortamı ile çok normal bir etkinlik yapıyorsanız aşık olduğunuz kişinin hobisini veya sevdiği bir şeyin baskılı t-shirtünü giyebilirsiniz.

erkekleri-asik-ettirebilecek-seyler-makyaj-kadin

Parfüm Kullanımı

Parfüm kullanımı çok çok çok önemlidir. Abartısı boğar, çok hafifi bir etki yaratmaz. Her zaman kaliteli parfümleri tercih edin -sağlığınız içinde- o zaman çok abartılı bir parfüm kullanımı olmaz sizin için. Gideceğiniz yer çok önemlidir. Eğer duman altı bir yerse, mont giyiyorsanız sadece boynunuza ve atkınıza sıkınız. Normal bir mekana veya sahilde bir yürüyüşe gidiyorsanız sadece atkınıza sıkmanız yeterli olacaktır. Eğer canlı müzik olan bir yere, bir konsere, yani yüksek sesli bir ortama gidiyorsanız sıkı durun çok sıkı bir tavsiye veriyorum. Parfümü sadece kulak arkanıza sıkmanız yeterli olacaktır. Gittiğiniz yüksek gürültü bir yerde size bir şey söylemek için kulağınıza eğilecek ve işte o her söylediği kelimede aldığı nefes sizin parfümünüz olacaktır.

erkekleri-asik-ettirebilecek-seyler-parfum

Gülümseme

Evet her yerde duyduğunuz o eylem, gülümseme. Bir insanın kalbini fethetmenin en iyi yoludur gülümseme. Gülümsemeniz ne kadar samimi olursa, ne kadar içten olursa o kadar iyi tepki alırsınız. Daha ilk gördüğünüz anda boş boş bakmak yerine yapmanız gereken tek şey gülümsemektir. Bir insanla ilk göz göze geldiğiniz an tam 3-4 saniyedir. O anda nasıl bakarsanız hafızasında öyle kalırsınız. Eğer gülümserseniz, sizi samimi, içten, sıcak birisi olarak algılar. Gülüşünüzü duruma göre ayarlamanız gerekmektedir ayrıca. Çok büyük gülüşler değil, küçük, samimi bir tebessüm veya komik bir anda içten sıcak ve küçük bir kahkaha. Bu hem sizi tatmin eder hem de karşınızdaki sizinle konuşmaktan zevk alır.

erkekleri-asik-ettirebilecek-seyler-gulumseme

Göz Teması

Göz teması her türlü ilişkiler de en önemli unsurdur. Karşınızdakini veya konuyu önemsediğinizin bir göstergesidir. Aşık olduğunuz, etkilendiğiniz birisiyle konuşurken onun gözlerinin içine bakın ve gözlerinizi ayırmayın. O anlatırken ne olursa olsun sadece onun gözlerinin içine bakın, dinleyin ve anlattığı konuya göre hafif gülümseme tepkisi verin. Eğer siz söze başlayacaksanız da gözlerinizi onun gözlerinden ayırmayın, siz konuşurken başka yere bakmanız  karşı taraftan yalan söylediğiniz izlenimi yaratabilir. Arada söze başlarken saliselik başka yere bakıp tekrar onun gözlerine dönebilirsiniz.

erkekleri-asik-ettirebilecek-seyler-goz-temasi

Dokunarak Konuşma

Vücut dili her konuda önemlidir. Yaptığınız bir hareket ile her şeyi anlatabilir veya yanlış anlatabilirsiniz. Konuşurken dokunmakta öyledir. Karşınızdaki insana ondan hoşlandığınızın en büyük göstergesidir onun koluna dokunup gözlerine bakarken konuşmak. İnanın erkekler bile bunu anlamayacak kadar eşek değil. Geçen toplu taşımada denk gelmiştim bu olaya. Kız dokunarak konuşuyordu ve çocuk her dokunuşunda daha da mutlu oluyordu.

 

Aslında bunların hepsi tek bir noktaya çıkıyor oda ÖZGÜVEN. Eğer kendinize güvenirseniz ve sakin kalırsanız, her şey  kendiliğinden gelişecektir.

Unutmayın; aşkta gurura yer olmaz.

Related Posts

Çağımızın Problemi; Sevgisizlik