Erkekler Kadınlarda En Çok Neye Dikkat Eder

Kadınların ortak sorunudur, bir erkeğe güzel görünmek istemeleri. Bir çok şey için hazırlık yaparlar. Aslında kadınlar diğer kadınlar için süslenirler diye bir gerçeği herkes gibi bende biliyorum. Ama hoşlandıkları bir insanı etkilemek içinde ellerinden geldikleri kadar süslenmeye çalışırlar. Hoşlandıkları kişinin gözüne çarpmak, onları etkilemek isterler. Ama çoğu kadında denk geldiğim bir şey var ki; o da nasıl etkilemeleri gerektiğini bilmedikleri. 

Her ne kadar kadınlar,  erkekleri sadece cinselliğe düşkün olarak kabul etse de, durum öyle değil. Erkeklerin %90’ı ilk olarak bir kadından fiziksel olarak etkilense de, geri kalan %10’u kadınların düşüncelerin ve yaşam tarzlarından etkilenir. Zıt kutuplar her ne kadar birbirini çekse de erkekler için bu durum biraz daha ters orantılı. Erkekler kendi yaşam tarzına uygun olan kadınları seçer. Bir erkeği etkilemek istiyorsanız, ilk olarak onun neyden etkilendiğini bilmeniz lazım. Bunu ya siz gözlemlersiniz yada arkadaş çevresinden öğrenebilirsiniz.  

Şimdi gelelim erkeklerin çoğunun bir kadında en çok neye dikkat ettiklerine. Maddelerimiz fiziksel özellikler olacak. Çünkü erkekler önce gözleriyle beğenir, sonra davranışlarıyla. Çok genel tabir olarak erkekler bakımlı kadınları sever. 

1) Dudaklar

Erkekler bir kadının yüzünde ilk olarak dudaklara dikkat eder. Dolgun ve etli dudaklar erkeklerin direk dikkatini çekse de, onları tamamlayan kırmızı veya pembe ruj dikkatlerini üzerinize toplamakta birebir. Rujlar küçük bir ayrıntı gibi görünse de erkekler bunlara çok dikkat eder ve bir erkeği etkilemenin en basit yollarından biridir. 

2) Göz Teması 

Erkekler cesur kadınları severler. Cesurluğun ilk adımı da göz temasıdır. Göz temasınız keskin, sıcak, delici ama rahatsız edici olmamalı. Erkekler gözlerini gözlerinden ayırmadığı kadınları daha çok beğenir ve konuşurken onun gözlerine bakıp bakmadıklarına dikkat ederler. Göz temasınız iyi olursa erkeğin yüreğinde bir kıpırtıya neden olmanız kaçınılmaz olacaktır. 

3) Dişler 

Erkeklerin dikkat ettiği bir diğer unsur beyaz dişler. Sigaradan, kahveden sararmamış dişler, ruj bulaşmamış dişler erkeklerin dikkatini çeker. Eğer dişinizin yapısı sarımtıraksa dişçiye gitmekten korkmayın. Sürdüğünüz kırmızı ruj dişlerinizi sarı gösterebilir.  

4) Gülümsemek 

Sadece erkekler değil, kadınlarda somurtan insanları sevmezler. Ama erkekler gülen kadınlardan daha çok etkiler. Erkekler “kadınlar kendilerini güldüren erkeklerden hoşlanır” efsanesinin etkisinden kalmış bir canlı türüdür. Kadınlarda gülümseye dikkat etmelerinin en büyük nedeni de budur. Bir erkek bir kadını güldürebiliyorsa, o erkekte mutlu olur. İşte bir erkeği etkilemenin en basit olayı. Gülümseyin. Abartmadan, vurmadan, sıcak bir gülümseme veya küçük bir kahkaha yeterli olacaktır. 

5) Konuşan Kadınlar 

Manchester Üniversitesi’nde yapılan bir araştırmaya göre, yüksek sesle konuşan kadınlar, alçak sesle konuşan kadınlara nazaran erkeklerin daha çok dikkatini çekmekte. Bunun sebebi de, yüksek sesle kendisini ifade eden kadınlar, kendinden emin ve ne konuştuğunu bilen kadınlardır. Tabi bağıra bağıra değil, normalden biraz daha yüksek, karşısındaki insanın rahat duyabileceği bir şekilde konuşmak. Ve bunu erkekler bilmeden dikkat ederlermiş.  

6) Olmazsa Olmaz Kalçalar ve Bel

Tabi ki geldik malum yere. Erkekler kadınların kalçasına dikkat eder. Bu su götürmez bir gerçektir. Ama erkekler sıfır beden kadınlara pek dikkat etmez. Kıvrımlı bel ve orantılı kalçalar erkekleri mutlu eder ve buna dikkat ederler. Sıfır beden olmak için çabalamayın yani, ama kendinizi de salıp sporu ihmal etmeyin. İleride sarkmış bir beden istemezsiniz. Ayrıca erkekler, kadınların belindeki fazlalığı da sevmezler. 

7) Renkler 

Evet, erkekler kıyafetlerdeki renklere dikkat ederler. Aşkın rengi kırmızı, cinselliğinde. Bu yüzden erkekleri,  kırmızı renkli kıyafetlerle dikkatlerini çekmek oldukça kolay. Kıyafet seçimlerinize biraz daha dikkat etmelisiniz. Hep kırmızı giymeyin tabi. Erkek arkadaşınızın sevdiği renkleri tercih edebilirsiniz.