Erkekler Hakkında Bütün Gerçekler

İnsan territory’sinin ayrılmaz parçası olan erkeklerin, gizli dünyasına tanıklık edeceksiniz. Aslında oldukça basit varlıklar olup, bir o kadar da dünyalarının karışıklığını anlatmaya çalışacağız. Erkeklerin tek düşündükleri şeyin seks olduğunu sanıyorsunuz. Yanılıyorsunuz! Aslında her insan gibi kendi ihtiyaçlarını karşılamak için yaşam mücadelesi veren bu varlıklar, bulundukları bölgede egemenliğini ortaya koymak için birer hödük gibi görünebilirler. Bu onların küçüklükten beri ” sen erkeksin, şöyle yapmalısın, böyle olmalısın” gibi sözlere maruz kalmasından kaynaklanmıştır. Yıl olmuş 2017. Bu devirde de böyle erkeklerin sayısı azalmakta zaten. Ki yeni nesil de daha bilinçli olarak yetişmekte. Geçkin olan erkeklerde artık bu yeni çağa ayak uydurma peşinde. 

Her ne kadar küçük semtlerde, ağır abi gibi takılan erkekler, bir ortama girdiği zaman bu tavırlarından vazgeçmektedir. Hatta sevgilisi olan erkeklerin, normal halinden biraz daha farklı, daha nazik davrandığı görülmüştür. Tabi ne kadar nazik olsalar da %85’i hödük olmayı başarıyor. Dediğim gibi basit varlık olan erkeler, herkesi aynı düzeyde gördükleri için, beyinleri sevgili veya arkadaş kavramları arasında bir bağ kurarak, her ikisine de aynı davranma girişiminde bulunuyor.  

Erkeklere de bu kadar giydirmek olmaz tabi. Yıl olmuş 2017. Kadınların çoğu eşitlikten yana ve bizde buna katılıyoruz. Ama “kadın erkek eşittir” derken de erkeklerin odunluklarını da kadınların yapması pekte hoş değil. Odunluk erkeklere özgü olarak kalmasından yanayız ki o odunun hayatına giren kişi, onu yontsun.

Erkekler Yontulmak İster 

erkekler-hakkında-tüm-gerçekler

Her ne kadar sert erkek gibi görünse de, eşinin sevgilisinin ona şekil vermesini sever. Kişilikten fazla ödün vermeden tabi.

Detaylı Düşünme 

erkekler-hakkında-tüm-gerçekler

Erkekler normal hayatlarında çok düşünmeden hareket ederler. Ama söz konusu sevgilisi ise ondan detaycısı yoktur. Her ne kadar belli etmeseler de. 

Erkeklerin %87’si Sevgililerinin Yüzlerini Beğenirler 

erkekler-hakkında-tüm-gerçekler

Evet ilk dikkat ettikleri yer yüzleridir. 

Eşlerinin Onlar İçin Giyinmelerini İsterler 

erkekler-hakkında-tüm-gerçekler

Kadınların çoğunun diğer kadınlar için süslendiğini biliyoruz. 

Erkekler Bakımlı Kadınları Sever

erkekler-hakkında-tüm-gerçekler 

Erkeklerin %70’i partnerlerinin bakımlı olmalarını, göz alıcı olmalarını içten içe isterler. 

Kıskanan Erkek Gerçekten Seviyordur 

erkekler-hakkında-tüm-gerçekler

Araştırmalara göre erkekler sadece evlendiği zaman kıskanırlar. Eğer sevgiliyken bir kıskançlık varsa gerçekten seviyorlardır. 

Kolay Elde Etmemek Ama Sürünmemek İsterler 

erkekler-hakkında-tüm-gerçekler

Erkeklerin %80’i kolay elde ettiği kişiden kolay ayrılırlar. %85’i de çok uğraştıran kadınlardan uzaklaşırlar. Orta karar davranmak her zaman iyidir. 

Baskıcı Gibi Görünseler de, Partnerinin Nefesini Hissetmek İsterler 

erkekler-hakkında-tüm-gerçekler

Evet. Partnerlerinin her zaman enselerinde olduğunu hissetmek isterler. Ama aşırıya kaçmadan. 

Erkekler Kadınlar Gibi Arkadaşlarıyla Her şeyi Konuşmazlar 

erkekler-hakkında-tüm-gerçekler

Bunun net bir açıklaması yok. Eğer sevgilisiyle bir sorun yaşıyorsa, bunu bir arkadaşıyla konuşmaktan çekinirler. 

Dışarıda Bakınca Sert, İçine Girince Çocuk 

erkekler-hakkında-tüm-gerçekler

Erkekler kötü durumlarda (ayrılma, ölüm vs.) sert durmayı isterler. Ama içleri kan ağladığını söyleyebiliriz. Özellikle partnerleriyle ateşli bir tartışma sonrası içi içini yer ama, çoğu bunu söylemekten çekinir.