En Güzel Düğün Mekanları

Çiftlerin hayallerindeki düğünü gerçekleştirmek için attıkları en önemli adımlardan birisi de düğün mekanı seçimidir. Gelin ve damadın zevklerini en iyi şekilde yansıtacak düğün mekanları ile hayatınızın en güzel gününü farklı ve kaliteli bir şekilde gerçekleştirme imkanı bulabileceksiniz.   

Bütçenizi ve davetli sayınızı belirledikten sonra bu kriterlere bağlı kalmak şartıyla size en uygun düğün mekanını seçmeniz gerekiyor. Bu nedenle sıkı bir araştırma yaparak, hangi mekanın sizin için daha iyi olacağına da gelin ve damat olarak beraber karar vermelisiniz.

Peki en güzel düğün mekanları nasıl olmalıdır?

Düğün mekanları genellikle mevsime göre seçilmektedir. Örneğin kışın bir otel salonunda düğün yapılabilecekken yazın havuz başı daha sık tercih edilmektedir. İşte size hazırladığımız en güzel düğün mekanları ve hangi mevsimlerde kullanılması gerektikleri:

En-güzel-düğün-mekanları-sahil-düğünü - Kopya

Tekne Düğünü:

Düğün gününde farklı bir şeyler yapmak isteyen çiftlerin tercih ettiği tekne düğünleri, gelin ve damadı çok romantik bir yolculuğa çıkarıyor. O muhteşem günde ‘Evet’ demenin heyecanını Boğaz’ın ışıl ışıl parlayan güzelliğinde yaşayacak olan çiftler aynı zamanda misafirlerini de mutlu etme imkanı buluyor.

Kır Düğünleri ya da Park Düğünleri:

En-güzel-düğün-mekanları-gelin-kır-düğünü - Kopya

Özellikle ilkbahar ve yaz mevsimlerinde tercih edilen kır düğünleri, genellikle özgür ruhlu çiftler tarafından tercih ediliyor. Muhteşem doğallığı ile insanı büyüleyen çiçeklerin ve yemyeşil çimlerin üzerinde huzur içerisinde “Evet” demenizi sağlayacak olan kır düğünleri, evlenecek çiftler tarafından sık sık tercih ediliyor. Kokteyl eşliğinde gerçekleştirilen bu düğünler isteğe göre yemekli de yapılabiliyor.

Tarihi Mekanlarda Düzenlenen Düğünler:

Tarihi mekanları seven ve oranın nostaljik havasına kapılan çiftler, gerekli izinleri alarak buralarda da evlilik töreni gerçekleştirebiliyor. Örneğin Yerebatan Sarnıcı, evlenecek olan çiftler tarafından saatli olarak kiralanabiliyor.

Otel Düğünleri:

En sık tercih edilen düğün mekanlarından birisi olan otel düğünleri, hengameden uzak ve klasik bir düğün gerçekleştirmek isteyen çiftler tarafından yapılıyor. Özellikle kalitesiyle adından sık sık söz ettiren Çırağan, Conrad, Dedeman, Divan ve Armada Otel gibi oteller; sizlere mükemmel bir düğün deneyimi yaşama fırsatını da sunuyor.

En-güzel-düğün-mekanları-eğleceli

Özel Davetli Düğünler:

Evlerde ya da restoranlarda düzenlenen bu düğünler genellikle küçük çaplı bir organizasyon isteyen gelin ve damat adayları tarafından tercih ediliyor. Çok misafir ağırlanmaması kaydıyla oldukça başarılı geçen bu düğün çeşitleri de gösterişten uzak çiftlerin en birinci tercihi.

Sokak Düğünleri:

En-güzel-düğün-mekanları-sokak-düğünü - Kopya

Özellikle Türkiye’de sık sık tercih edilen düğün mekanlarından birisi olan sokak düğünleri, geleneksel aile yapıları tarafından düzenleniyor. Tüm mahalleliyi büyük bir coşkuya davet eden bu düğün çeşidi sayesinde herkes ulaşımını da kolay sağlamış oluyor.

Düğün mekanları konusunda karara varmadan önce mutlaka hem bütçe hem de davetli sayısı konusunda kesin bir sonuca varmak gerekiyor. Böylece en güzel düğün mekanını kolaylıkla seçmiş olabileceksiniz.