Dünyada Sevgilinizle Görmek İsteyeceğiniz 5 Yer

Sevgiliniz olduğu ilk günden beri, beraber yapmak istediğiniz bir çok şey olabilir aklınızda. Öyle ki bazı kişiler “sevgilim olursa şunu yaparız, bunu yaparız” diye de düşünmekte. Aslında bu oldukça doğal bir istek. Özellikle sevgilileri ile tatil yapmak isteyen bir çok da insan var. Yurt içinde sevgili ile gidilecek bir çok güzel yer mevcut. En bilindik yerler olarak; İzmir, Antalya, Marmaris, Gökçeadaları, Nevşehir vs.  gibi turistik mekanlardır. Peki dünyanın hangi şehirlerini sevgilinizle birlikte görmeniz gerekiyor? 

Dünyanın bir çok şehri aşk şehri, romantikler şehri gibi bir kalıba sokulmuş durumda. Ve bizce bu yerleri sevgiliniz ile birlikte görmelisiniz. Sevgiliniz ile yapacağınız güzel bir tatil, birbirinize olan bağlılığınızı daha çok arttıracak ve aranızdaki aşkı alevlendireceğinizden eminiz.  

İşte dünyada sevgiliniz ile görmek isteyeceğiniz yerler. 

1Venedik 

Kuşkusuz ki listemizin en başında gelecektir Venedik. Bu şehrin Türkçe karşılığı “romantizm” olmalı bizce. Bu şehirde soluduğunuz hava aşk kokuyor. Sizi aşk sarhoşluğu yaşatacak olan Venedik’te, sevgiliniz ile birlikte çok güzel dakikalar yaşayacaksınız. Şehrin her yerinde birbirinden eşsiz dakikalar yaşayacağınızın garantisini vererek, gondol sefası yapmadan dönmeyin deriz. Öyle ki sevgiliniz ile birlikte yapacağınız gondol sefası, sizi aşkın doruklarına çıkartacaktır.  

2- Barcelona 

Aşk ile donatılmış, ayrıca tarihi ile insanları büyüleyen bir şehir. Sevgiliniz ile kendinizi gündüzün renk ahengine ve mimari yapılarına, geceleri ışıl ışıl sokaklarına bırakın. Antonio Gaudi, Barcelona sokaklarını gezerken bu ismi unutmayın. Hoş siz unutsanız bile, birbirinden eşsiz yapıları ile size kendisini her zaman hatırlatacaktır. Ünlü İspanyol mimarın inşa ettiği yapılar, adeta aşk kokuyor. 

3- New York 

Ve tabi ki New York.  Çoğu insan bu şehrin romantik olmadığını düşünür. Size böyle söyleyen insanlara oraya ne amaçla gittiklerini sorun önce. Eğer iş için, arkadaşlarıyla veya tek başlarına gittilerse buranın havasını tadamazlar. Sevgiliniz ile gününüzü gün etmek için en ideal şehirlerden biridir. Şehir hem kıpır kıpır hem de romantik dakikalar yaşamanız için ideal. 

4- Paris 

Atladık sanmayın sakın! Listemizde Paris olmasaydı, kendimizi hayat damarlarımızdan biri kesilmiş gibi hissederdik. Aslında Paris’i listemize almamayı düşündük. Sonuçta herkes bu şehrin aşk, tutku, şehvet, büyü, ihtiras dolu bir şehir olduğunu biliyor. Bizde sonlara doğru yazalım dedik. Çokta söze gerek yok zaten. 

5- Roma 

Hem tarihi açıdan hem de romantik dakikalar açısıdan çok zengin bir şehir. Roma’nın en büyük özelliği şu ki; Roma’nın ünlü yerlerini kiminle gördüğünüz ile alakalı. Yani bir arkadaşınız ile veya tek gittiğiniz zaman başka bir tat, sevgiliniz ile gittiğinizde ayrı bir tat alırsınız. Fontana di Trevi (Aşıklar Çesmesi), Pantheon, Colosseum gibi yapıtların büyüsünde kaybolacağınızın garantisini verebiliriz.