Dönüş Yok / Kitap Yorumu

Bookstagram hesaplarından biri kitap yazdığı zaman yorumlaması gerçekten çok zor oluyor. Hele ki bu kişi çok sevilen takip edilen biriyse.

?
Dönüş Yok, konusuyla beni kesinlikle etkileyen bir kitap oldu. Eski kocası ve en yakınları tarafından ihanete uğramış ve 10 yılını hapiste geçirmiş Öykü’nün intikam alma macerasını anlatıyor.

?
Dediğim gibi konu kesinlikle çok güzeldi ama sanki başladı ve bitti. Ben konuya tam ısınırken kitap bitti. Aslında detaya sıkmadan girilip çok daha uzun bir kitap oluşturulabilirdi. Sanırım bu yüzden de oldu bittiye gelmiş gibi oldu. Ya ben bu kitabı çok sevdim ama bu kadar kısa yazılması beni rahatsız etti sanırım.?

?
Aslı tekrar bir kitap yazsa alır okurum. Ama eleştirilerim kesinlikle kötü amaçlı değil. Aksine çok daha iyisini yazabileceğine olan inancımdan dolayı. Ama kitabı tavsiye ediyor muyum? Tabi ki de?

 

Puanım => 4 / 5

Tanıtım Bülteninden

Önce karanlık selamlar seni. Görüşünü kinle bürür, daha sonra en yakın dostunun yalnız kendin olduğunu anlarsın. Güven güvensizlikle yer değiştirir. Üşümeye başlarsın, yalnızlık seni hiç olmadığı kadar bir başına bırakır. Tam o an dipte, en derinlerde bir ses fısıldar kulağına. “Adalet!” İşe yaramadığını düşündüğün ayakların soğuk zeminden güç alıp seni ayağa kaldırır. Güç, üşüdüğün bedenini bir anne sıcaklığı gibi sarmalar. Gözlerin artık karanlığa alışmıştır. Tek yapman gereken bulunduğun hücreden çıkıp sana yapılanları misliyle ödetmektir. Hayatının 10 yılına yayılan bir plan yaparsın. Kapana tıkılıp kaldığın her günün hesabı için, hayatını karartanların bedel ödemesi için varını yoğunu, tüm yaşamını ortaya koyarsın. Sonu ölümdür, kandır, felakettir. Ve bilirsin ki bu yolun sonundan “Dönüş Yok”tur…

 

Yazar            : Aslıhan Yayla

Yayınevi       : Martı Yayınları

Sayfa Sayısı : 272

Baskı Yılı      : 2017

Related Posts

Postacı Kapıyı Çalmayacak / Kitap Yorumu
Bir Tutam Mutluluk / Kitap Yorumu
Piyonun Son Hamlesi / Kitap Yorumu