Doğal Diş Beyazlatma Yöntemleri

Beyaz dişler, kişinin toplum iletişiminde pozitif bir etki bırakmasının ve kendine güvenin en önemli etmenlerinden biridir. Dişin doğal rengi aslında açık gri-sarımsı renk aralığındadır. Ancak günümüzde çoğu kişi, estetik bir görünüm ve parlak bir gülüş için daha beyaz diş tonlarına sahip olmak istiyor. Dişler, yaşa bağlı olarak zamanla kararabilir. Aynı zamanda tüketilen bazı yiyecek, içecekler ve sigara kullanımı dişte lekelenmeler meydana getirir. Bu durum dişlerin rengini ve görünümünü olumsuz etkiler.

Bu olumsuz etkileri doğal yöntemlerle yok etmek mümkün. Evet yanlış okumadınız; doğal yöntemlerle dişlerimizi daha beyaz bir görüntüye kavuşturmak mümkün. Önereceğimiz 3 farklı yöntemden istediğinizi tercih edebilir ve daha beyaz dişlere kavuşabilirsiniz.

Çilekle Diş Beyazlatma

Çilek dişler için çok faydalı bir besin. Hem diş etlerini koruyup güçlendiriyor, hem de dişlerin rengini birkaç tona kadar açıyor. Diş etlerimizi güçlendirmek ve daha birçok faydasından yararlanmak için çileği mevsiminde bol bol tüketiriz. Peki çileği diş beyazlatmak için nasıl kullanmalıyız? 2 tane olgun çileği çatalla ezip diş fırçanıza alarak dişlerinizi 2-3 dakika bu püreyle fırçalayın. Daha sonra ağzınızı bol su ile çalkalayın ve ardından her zaman kullandığınız diş macunuyla dişlerinizi fırçalayın. İstediğiniz sıklıkta yapabilirsiniz, hiçbir zararı yoktur.

Muz Kabuğu ile Diş Beyazlatma

Muz kabuğunun içinde bol miktarda potasyum bulunduğu için dişleri beyazlatma özeliğine sahiptir. Muzu yedikten sonra kabuklarını alıp iç tarafını, yani lifli olan kısmını dişlerinize bastırarak fırçalar gibi uygulayın. Uyguladıktan sonra ağzınızı bol su ile çalkalayıp dişlerinizi fırçalamalısınız. Bu yöntemi de istediğiniz sıklıkta yapabilirsiniz.

Karbonat ile Diş Beyazlatma

Karbonat kullanım alanı çok geniş bir ürün. Yiyecek ve içeceklerde ve hatta ev temizliğinde bile kullanılıyor. Diş beyazlatmada da muazzam bir üründür. karbonatı isterseniz tek başına isterseniz de tuz ve birkaç damla limon ile karıştırarak kullanabilirsiniz. Hızlı bir şekilde beyazlatmak için, bir hafta boyunca her gün  kullanılabilir. Daha sonra haftada bir uygulamalısınız. Çünkü çok fazla uygulamak hem diş etlerine zarar verebilir, hem de diş minelerini aşındırabilir.