Cezbedici Yüzler İçin, Son Dokunuş Allık

Allığı doğru sürüp sürmediğinizden bir türlü emin olamıyorsunuz değil mi? Biliyoruz; çünkü birçok kadın böyle düşünüyor. Etraf yanlış allık uygulamalarıyla dolup taşarken insan kendini sorgulamadan edemiyor. 

Önce şunu açıklığa kavuşturalım; allığın amacı yüzünüzü bambaşka bir renge boyamak değil, yüzünüze hafif ve doğal bir renk vermektir. Abartılı bir allık görüntüsünün tüm güzelliğinize gölge düşürebileceğini sakın unutmayın! Allığınızı doğru şekilde ve doğru miktarda sürdüğünüzden emin olun. Olamıyor musunuz? O halde allık sürerken en sık yapılan hata ten renginize uygun olmayan abartılı fazla parlak allık seçmektir, hadi o zaman sizin için nasıl allık seçmeliyiz bir bakalım.

Ten Rengimize Göre Hangi Renk Allık Kullanmalıyız?

Farklı renklerde bulunabilen allıklar temel olarak toprak, pembe ve şeftali tonlarında olurlar ve cilt, saç, göz renginize göre bunlar içerisinde seçim yapmanız gerekir. Özellikle esmerler yüzlerini daha belirgin ve anlamlı hale getirecek toprak tonlarını, kumral ve buğday tenliler pembe ve açık tonları, sarışınlar ve beyazlar ise şeftali tonlarındaki allıkları kullanırlarsa kendilerini en iyi şekilde gösterebileceklerdir.

Tabii ki allıklar sadece yüzünüzü renklendirmekle kalmazlar ve öne çıkarmak istediğiniz bölgelerinizin çok daha kolay bir şekilde dikkat çekmesine de yardımcı olurlar. Özellikle doğru gölgelendirme ile gerçekleştirdiğiniz bu işlem sayesinde yüzünüzün güzel bulduğunuz bölümlerini öne çıkarabilirsiniz. Yuvarlak yüz sahipleri kaş üstleri ve şakaklara yoğunlaşırken, yüzü uzun olanların saç dipleri ile çene-elmacık kemiklerine dikkat etmelidirler.