Bölgesel Zayıflama Yöntemleri

Kadınlar genellikle aldıkları bölgesel kiloları vermek için büyük çaba sarf etmektedir. Bu tip kilo durumunda zayıflama yöntemlerini izlemek şarttır. Her bölgeye uygun bir egzersiz ve beslenme şekliyle, kolaylıkla istenilen bölgeden kilo verilebilmektedir.

Yazın yaklaşması ile birlikte kadınlar fazla kilolardan kurtulmak ve fit olmak ister. Bunun için de sıkı bir zayıflama yöntemi izlemek gerekmektedir. Peki bölgesel kilolardan kurtulmak nasıl mümkün oluyor? Bu yazımızda size bu konunun detaylarını vereceğiz.

BÖLGESEL ZAYIFLAMA VE EGZERSİZ

Bölgesel zayıflama yöntemleri ile vücudunuz her bir bölgesinde dengeli bir biçimde yağ yakabilir ve fit bir görüntüye ulaşabilirsiniz. Üstelik herhangi bir malzemeye sahip olmadan evinizde yapacağınız hareketler sizin dilediğiniz bölgeden kilo vermenizi sağlayacaktır.

Peki bölgesel zayıflama hareketleri nelerdir?

Barfiks:

Bölgesel-Zayıflama-Yöntemleri-Barfiks

Bu teknik kollarınızın zayıflamasına ve kiloya bağlı olan sarkmaların giderilmesine yardımcı olacaktır. Hızlı bir biçimde kilo vermenizi sağlayan barfiks hareketi, hem kollarınızı güçlendirecek hem de karın kası yapmanızı sağlayacaktır.

Plank:

Bölgesel-Zayıflama-Yöntemleri-Plank

Zor hareketlerden birisi olarak kabul edilen plank özellikle karın bölgesindeki yağlardan kurtulmak isteyen kadınlar için idealdir.

Squat:

Bölgesel-Zayıflama-Yöntemleri-Squat

Son yılların favori egzersiz hareketlerinden birisi olan squat, poponuzu güzelleştirme konusunda harikalar yaratmaktadır. Basenlerinizdeki yağları yakmak istiyorsanız mutlaka denemeniz gereken bu hareket ayrıca düz ve kaslı bir karın için de idealdir. Alt vücut kaslarını geliştiren squat, bacak, basen ve kalçaların sıkılaşmasına yardımcı olur.

Mekik:

Bölgesel-Zayıflama-Yöntemleri-Mekik

Tüm sporcuların favori hareketlerinden birisi olan mekik, karın kaslarını mükemmel bir hale getirmektedir. Göbek bölgenizde bulanan fazla yağlardan kurtulmak istiyorsanız mutlaka mekik çalışmanız önerilir. Zor hareketlerden birisi olarak kabul edilen mekik sayesinde harika bir vücuda ulaşacağınızın garantisini verebiliriz.

BÖLGESEL ZAYIFLAMA VE DİYET İLİŞKİSİ

Bazı beslenme uzmanları ve diyetisyenler, bir takım reçetelerle bölgesel zayıflama yöntemini gerçek kılmaktadır. Fakat sadece diyet yaparak bölgesel zayıflamadan medet ummak pek gerçekçi bir durum değildir. Diyeti mutlaka egzersizle desteklemek gerekmektedir. Aksi takdirde yapılan diyetin bölgesel zayıflama için pek bir anlamı olmayacaktır.

Eğer sizler de belli bölgelerden kilo vermek istiyorsanız mutlaka egzersizleri her gün yerine getirmelisiniz.