Boğa Burcu

Boğa Burcu (21 Nisan – 20 Mayıs)

Boğalar sabırlı ve sorumlulukların farkında olan bir burçtur. Diğer burçlardan ayıran özellikleri ise sıcakkanlı ve içten olmalarıdır. Herkese çabuk inanan burçlar, sakinlik içinde ve dostça yaşamayı isterler. Değişimlerden fazla hoşlanmaz ve hemen hemen sabit bir hayat içinde yaşamayı seçerler. Mantıklarından daha çok duygularıyla hareket ederler ancak bunu pek dışarı belli etmezler. Ayrıca inatçı oldukları için tuttukları bir işi yarıda bırakmazlar ve sonuna kadar giderler. Hayatı yaşanması gerektiğine inanırlar ve herkesin hoşluk ve güvenlik içinde yaşamasını isterler.

Boğa burcu insanı sakin ve sessiz olmalarına rağmen dikkatleri üzerine çekmesini iyi bilirler. İnatçı olmaları, çalışkan olmalarını etkiler ve genelde yaptıkları işlerde başarıya giden yolda doğru adımlar atarlar. Fiziksel olarak oldukça gösterişli olan Boğa insanı, sağlık konularında biraz sıkıntı yaşayabiliyorlar. Sakin bir yapıya sahip olmaları, hareketli ve tempolu yaşama geçince ayak uyduramayabilir ve sağlık sorunlarıyla karşılaşabilir. Boğa insanı paraya kazanmaya önem verir, fakat riskli işlerden kaçınırlar. Aile yaşantılarında evlerinde bağlı sakin bir hayat tercih ederler.

Boğa Burcu Aşk Hayatı

Boğa burcu ilişkilerde önce güvene önem verir. Bu yüzden aradığı kişiyi bulurken bir çok ilişki değiştirebilir. Boğa burcu ilişkilerinde kıskanç olabilir, buda onların çok sevdiğini gösterir. İşle aşkı birbirine karıştırmayı sevmeyen Boğa burcu, işlerini her zaman aşkından önce tutarlar.

Boğa Burcu Nelerden Hoşlanır

Boğa burcu insanları sosyal hayatlarına fazlasıyla önem verir. Hal böyle olunca, eğlence hayatından, arkadaşlarıyla vakit geçirmekten ve sürekli olarak farklı ortamlarda bulunmaktan hoşlanırlar. Maceradan ve meraklı olmaktan hoşlanırlar. Birden fazla konuya ilgi duyarlar.

Element: Toprak
Gezegen: Venüs (güzellik, zarafet ve sevgi)
Renk: Pembe, Yeşil, Kahverengi
Gün: Cuma
Sayı: 5, 6, 13
Çiçek: Kırmızı gül, pembe karanfil 
Koku: Karanfil
İyi anlaştığı burçlar: Başak, Oğlak
Kötü anlaştığı burçlar: Kova, Aslan, Akrep
Başarılı olabileceği meslekler:  Askerlik, doktorluk, dişçilik, mimar, müteahhitlik, ticaret, mühendislik, endüstri dalları.

Burcun ünlüleri: Asil Nadir, Barbra Streisand, Cher, Erol Büyükburç, Gary Cooper, Henry Fonda, Hitler, Honore de Balzac, Johannes Brahms, Kanuni Sultan Süleyman, Karl Marks, Kraliçe II. Elizabet, Lenin, M.Ali Clay, Nükhet Duru, Öztürk Serengil, Rudolph Valentino, Salvadore Dali, Shakespare, Sigmund Freud, Stevie Wonder.