Blazer Ceket Kombinleri

2017 yılının ilk aylarında ünlü markaların hazırladığı defilelerde blazer ceketler de ön plana çıktı. Bu muhteşem ceketlerin kombinleniş şekilleri ise her ortama uyum sağlaması ile biliniyor. Yuvarlak kesimli olan ve daha çok sportif yönüyle ön plana çıkan blazerlar her türlü giyimle kombinlenebildiği için kadınlar tarafından sık sık tercih ediliyor

Peki bu senenin blazer ceket kombinleri nasıl?

Blazer Ceket Kombinlerii

Gömlek ve blazer ceket kombinleri:

Blazer ceketlerin en göz alıcı kombin seçeneklerinden birisi olarak kabul edilen gömlekler, şıklığınızı tamamlıyor. Düz renk bir gömlekle beraber kullanabileceğiniz blazer ceketler sayesinde hem ofiste hem de arkadaşlarla beraber çıktığınız gezintide ön planda olacaksınız.

Tayt ve blazer ceket kombinleri:

Güzel bir tayt, yüksek topuklu şık bir ayakkabı ve tabi ki bir blazer ile harika bir görünüme kavuşacaksınız. Bunun yanı sıra uzun bir çizme tayt ve blazer üçlüsü ile de ofis şıklığını yakalamayı başarabilirsiniz. Güzel görünümünüzle ortalığı kasıp kavurmak istiyorsanız, bu kombini mutlaka denemelisiniz.

Şort ve blazer ceket kombinleri:

Mini bir şortun, muhteşem kombinler yapmak için ideal bir unsur olduğunu hepimiz biliyoruz. Peki bu şortun üzerine uzun bir blazer giymeyi denesek? Ünlü markaların defilelerinde sıklıkla kullanılan bu kombin, gittiğiniz her eğlence ve partide gözlerin üzerinizde olmasını sağlayacak.

Etek ve blazer ceket kombinleri:

Her kadının dolabında mutlaka bulunan etekler çeşitli kombinlere uyum sağlamaktadır. Özellikle kalem etek ve blazer ceket uyumu neredeyse tüm iş kadınları tarafından sık sık kullanılmaktadır. Burnu açık bir ayakkabı ve kıyafetlerin rengine uyum sağlayan bir çanta ile mükemmelliğe ulaşabileceğiniz bu kombini mutlaka denemelisiniz.

BLAZER SEÇERKEN NELERE DİKKAT EDELİM?

Blazer kombinlemek istiyorsanız bir takım kurallara da dikkat etmeniz gerekir. Bu kuralları ise şöyle sıralayabiliriz:

  • Eğer geniş bir omza sahipseniz mutlaka vatkasız blazerlardan seçmelisiniz. Vatkalı blazerlar geniş omuzlu kadınları kabadayı gibi gösterebilir.
  • Hafif kilolu hanımlar, tek düğmeli blazerlardan seçerse, daha zayıf bir görüntü sağlayabilmektedir.
  • Boyfriend blazer seçilecekse eğer mutlaka pantolonlar dar kesim olmalı ki feminen görüntü rahatlıkla sağlanabilsin.