Bir Tutam Mutluluk / Kitap Yorumu

Öncelikle şunu kesinlikle söylemeliyim. Uzun zamandır beni bu kadar derinden sarsan bir çifte rastlamadım kitaplarda. Yazar o kadar güzel yansıtmış ki kitaptaki duygu akışını.. İlk kitapta ne kadar mutlu olduysam, ne kadar içim sıkıştıysa; bu kitapta da aynı şekilde gözyaşlarımın bulandırdığı görüş alanımla soluksuz okudum kitabı.

İlk kitaba göre daha durgun ve olayların daha yüzeysel işlendiği bir kitaptı. Kırdığım puan da bu yüzden ve Kerem’in olduğu bölümlerdeki yazı stiliydi. Okurken gerçekten çok yordu ve dün gecenin bir sonucu olarak bugün başımı yoklayıp duran bir baş ağrısıyla dolaştım?? Ama özellikle yarısından sonrası beni hem sona yaklaştığım için hem de olaylardan dolayı buruklaştırdı ve heyecanlandırdı. Hatta bir umut, belki bir ufak tane kadar umut ettim ki kitabın üçüncüsü çıkar diye. Ama kitabın sonunda acımasız bir -SON- yazısı vardı ki beni bitirdi.??

Belki tanışmaları sadece film ya da kitaplarda olacak türdendi. Belki aşkları gerçek olamayacak kadar içten, ayrılıkları hissedemeyeceğiniz kadar acıklıydı. Ancak ne olursa olsun bu kitap tam da hissedebileceğiniz kadar içten yazılmış. Çok teşekkür ederim Bennu Yar, umarım güzel kalemin kısa zaman sonra bizi yeni bir kitapla, hatta seriyle daha buluşturur??.

Puanım => 4 / 5

bir tutam mutluluk

Tanıtım Bülteninden

“Hayattan öğrendiğim bir şey varsa o da kendi kararlarımız dışında bizi mutlu eden bir şey olmadığı. İstanbul’a gelmek, aşçılığı seçmek, seni sevmek hayatımda verdiğim en doğru kararlardı. Hepsi bana aitti ve hepsi de mutlu etti. Üçünden de asla pişman olmadım.”

Bennu Yar, “Bir Tutam Aşk”tan sonra “Bir Tutam Mutluluk”la yeniden aramızda. Zeynep ve Kerem’in bir solukta okunan aşk hikâyesi yeni heyecanlarla, acı tatlı olaylarla hız kesmeden devam ediyor.

Uçurumun kenarından dönüp hayata tekrar tutunan Kerem, Zeynep’in sevgisi ve olağanüstü özverisi sayesinde kısa zamanda eski yaşamına uyum sağlıyor.

Zeynep ve Kerem hayatlarını birleştirmeye karar verdiklerinde çok çetin bir sınavdan geçerek aşkları uğruna zorlu bir savaş veriyorlar. Göğüs gerdikleri tüm zorlukların ardından biraz buruk da olsa umut ve mutlulukla yeni hayatlarına doğru yelken açıyorlar.

“Bir Tutam Mutluluk”, insanın içini ısıtan öyküsüyle, sizi yeniden sımsıcak bir aşk hikayesiyle sarıp sarmalamayı vaat ediyor.

Hayatı yaşanılır kılan “bir tutam mutluluk”tan başka nedir ki…

 

Yazar           : Bennu Yar

Yayınevi       : Martı Yayınları

Sayfa Sayısı : 432

Baskı Yılı      : 2016

Related Posts

Postacı Kapıyı Çalmayacak / Kitap Yorumu
Dönüş Yok / Kitap Yorumu
Peri / Kitap Yorumu