Bir Kadının Günlük Makyajı Nasıl Olmalıdır?

Günlük makyaj dendiğinde akla ilk gelen makyajın doğal ve güne, aydınlığa uygun olmasıdır. Uyandığımız zaman periyodik yapılan cilt bakımından sonra cilt tipimize ve ihtiyaca uygun kapatıcı ile başlıyoruz, dikkat etmemiz gereken günlük makyaj genelde gün ışığında kullanılmasından dolayı baskın zeminlerden kaçınılmasını gerektiğidir. Cilt tipine ve cilt rengine göre seçilen BB veya CC kremler hem cilt rengini eşitler hem de yüzdeki soluk ifadeden kurtulmaya yardımcı olur. Fakat ciltte kamuflaja yani ağır cilt kusurları kapatmaya ihtiyaç halinde crema, stick ürünler kullanabiliriz.

Orta yaş ve üstünde karşılaştığımız sorunların başında fondöten uygulamasından sonra minik çizgilerinin daha çok ortaya çıkmasıdır, çözümsüz değil mimik çizgilerinin en büyük düşmanlarından birisi fondöten üstüne uygulanan taş pudralardır, ihtiyaç halinde transparan pudra kullanabilirsiniz. 

Sıradaki adım allık uygulaması, günlük makyajda seçilen allık saç ve cilt renginize göre belirlenmelidir, tüm saç ve cilt renklerine gidecek allık rengi önerim ise açık şeftali, altuni bronz, tarçın tonları olacaktır. Rengi kadar uygulama tekniği de önemlidir, yüzümüzün doğal hatlarını ön plana çıkaracağı için allık fırçasını dıştan içe uygularsak yüze anatomisine uygun ahenk verilebilir.

Günlük makyajda göz kalemlerini modadan tercih edip, trend yakalayabiliriz. Mor, acı kahve, lacivert, bej, koyu yeşil, siyah tonlarıyla derin bakışlar yakalayabiliriz. Far seçiminde doğal tonlar günlük makyajda her zaman daha iyi sonuç verir. Far renklerini belirlerken ten renginizin iki ile dört ton koyusu ile gölgelendirme yapmak günlük makyajda gözlerinize derinlik katacaktır. Islak likitleri kullanmak bazılarımız için zor olabilen bir durum, güzel bir haber vereyim size ıslak likitlerin yerini artık toz likitler almış durumda. Siyah kuru far ile gözün üstüne kirpik dibine ince fırça yardımı ile likit çekilebilirsiniz.

Siyah maskaraya alternatif acı kahve maskara özellikle renkli gözlerde romantik bir hava katar.

Son olarak ruj seçiminde de yine nude tonlar tercih edilebilir. Dudaklarınıza uyguladığınız rujun uzun süre kalmasını istiyorsanız, dudak kalemleri ile tüm dudağı boyayabilirsiniz, dudak parlatıcıları sıvı ve akışkan olduğundan, rujun kalıcılığını azaltığını unutmayalım.