Bentonit Kil Maskesi Nasıl Kullanılır?

Kil çeşitleri arasında sıklıkla kullanılan ve birçok faydası bulunan bentonit kil maskesi, sahip olduğu kimyasal değişiklik yeteneğinden ötürü yaşayan kil adıyla anılmaktadır. Hem harici hem de ağız yolu ile kullanılabilen bu mucizevi madde, vücudumuzdaki birçok problemin de ortadan kalkmasını sağlar.

Detoks konusunda vücudu yabancı maddelerden arındıran bentonit kil, maske olarak kullanımıyla ön plana çıkmaktadır.

BENTONİT KİL MASKESİ NE İŞE YARAR?

Detoks konusunda büyük faydaları bulunmaktadır:

Bentonit kil maskesi tüm toksinleri kendi üzerine çekerek, vücudu yabancı ve kötü maddelerden kolay bir şekilde arındırır.

Dengeleyici özelliği vardır:

Bentonit kil maskesi dengeleyici özelliğe sahiptir.

Asidik seviyeye faydalıdır:

Bentonitin PH seviyesinin 9’un üzerinde olması oldukça önemlidir. Kil bu özelliği sayesinde vücudun asidik seviyesini nötr hale getirir.

Canlandırır:

Bentonit kil maskesi vücuttaki kan akışını canlandırmaktadır.

Cilt yüzeyindeki yağı azaltır:

Bentonit kil düzenli olarak kullanıldığı zaman yüzünüzdeki yağ miktarını dengeleyecek ve cildinizin yağdan ötürü parlamasına engel olacaktır.

Tıkanan gözenekler açılır:

Bu muhteşem kil maskesi sayesinde yüzünüzdeki gözenekler tıkanmayacak ve akne ile siyah nokta gibi problemlerin de önüne rahatlıkla geçebileceksiniz.

Cildi besler:

Bentonit kil maskesi içerisinde bulundurduğu vitamin ve mineraller sayesinde cildinizi beslemekte ve daha sağlıklı bir görünüme kavuşmasını da sağlamaktadır.

NASIL KULLANILIR?

Bentonit kil maskesi, maske ile cildini arındırmak isteyen kadınlar ve erkekler tarafından sık sık kullanılmaktadır. Oldukça faydalı etkilere sahip olan bu mucizevi madde sayesinde cildiniz bebeksi bir hale gelir. Vücudumuzun en önemli parçalarından birisi olan derimizi korumak oldukça mühim bir mevzu olarak ön plana çıkar. İşte tam olarak bu noktada bentonit kil maskesi bize yardımcı olur. Peki bentonit kil maskesini nasıl kullanabiliriz?

Bentonit kil maskesi yapımı için gerekli malzemeler; bentonit kil, su, zeytin yağı, hindistan cevizi yağıdır. Yüzünüzün büyüklüğüne ve uygulayacağınız noktaya göre göz kararı bentonit kilden alın ve bir kaseye koyun. Daha sonra içerisine biraz su koyarak kıvamlı bir hale getirin. Bu işlem sırasında kesinlikle metal bir kaşık kullanmayın çünkü metal kilin etki derecesini oldukça azaltmaktadır. Kil macun bir kıvama geldikten sonra içerisine az bir miktarda zeytin yağı ve hindistan cevizi yağı koyun. İyice karıştırdıktan sonra hazır olacaktır.

Bentonit kil maskesini hazırladıktan sonra parmaklarınızı kullanarak kili tüm yüzünüze uygulayın. Kil maske halini alacaktır ve bu aşamadan sonra 20 dakika bekleyin. Daha sonra yüzünüzü duru suyla yıkayarak kili iyice temizleyin. Temiz bir havlu yardımıyla da yüzünüzü kurulayın. Cildiniz bu maske sayesinde ölü derilerinden ve kirlerinden arınacak; yumuşak ve pırıldayan bir hale bürünecektir. Bentonit kil maskesini dilerseniz haftada 1-2 kere olacak şekilde uygulamanız mümkündür.