Bele Oturan Elbise Modelleri

Tüm kadınlar elbise giydiği zaman özel ve güzel olmak ister. Fakat bunun için de elbise seçimine büyük dikkat göstermek gerekmektedir. Vücuda oturmayan ya da dar gelen elbiseler, sizi olduğunuzdan daha kilolu ya da zayıf göstererek, kötü görünmenize neden olabilir. Bu senenin modalarından birisi olan bele oturan elbise modelleri ise vücut hatlarınızı ortaya çıkaracak ve güzelliğinize güzellik katacaktır.

Kadınların belini ince gösteren ve çekici bir görünüm sağlayan bele oturan elbise modelleri, genellikle narin yapılı ve zayıf kadınlar tarafından tercih edilmektedir. Göbek problemi olmayan zayıf kadınların mutlaka denemesi gereken bu modeller, şıklığı yakalamanıza da yardımcı olacaktır. Bele oturan elbise modellerinde genellikle, kabarık etek, çan etek, a kesim etek, balık kesim etek gibi farklı kesimler kullanılmaktadır. Vücudu bu model kesimlere uygun olan kadınlar, bele oturan elbise modellerini gönül rahatlığı ile kullanabilir. Basenleri geniş olan fakat göğüsleri küçük olan kadınlar için de bele oturan elbise modelleri önerilmektedir. Böylece bel kısmı ince görünecek, fazla kilolar da dikkat çekmeyecektir.

Bele-Oturan-Elbise-Modelleri

BELE OTURAN MODELLER NELERDİR?

Moda ve tekstil sektörünün gün geçtikçe önem kazanması ile birlikte birçok çeşit kıyafet de piyasaya sürülmeye başlanmıştır. Bu modeller arasında dikkat çeken bele oturan elbise modelleri de farklı farklı kesimlerle ön plandadır:

A kesim:

Kullanımı rahat olan A kesim elbiseler, göğüsleri toplama özelliği ile bilinmektedir. Bu tarz kesime sahip olan elbiseleri giyen kadınların beli de ince görünür. Özellikle minyon tipli kadınlara uygun olan a kesim elbiseleri mutlaka denemenizi tavsiye ederiz.

Balık kesim:

Balık kesim elbise modellerinde vücut yapınız ön plana çıkmaktadır. Vücudu dizlere kadar saran bu kesim, göğüsleri toplayarak bele oturur ve aşağı doğru iner. Daha sonra diz kısmının altında başlayan kabarıklığı ile sizi adeta bir deniz kızına benzetir. Oldukça kibar olan bu elbise kesimi genellikle abiye modellerde kullanılmaktadır.

Kabarık kesim:

Bele-Oturan-Elbise-Modelleri-kabarık-kesim

Bel ve göğüs kısmını vurgulayan bu elbise kesimi sayesinde beliniz ince görünecektir. Bu modeller genellikle armut ve kum saati vücut tipine sahip olan kadınlara önerilmektedir.