Bayram Makyajı Nasıl Olmalıdır?

Umarım ki  huzurla, mutlulukla ,aile ziyaretlerin yaşandığı,büyüklerin hatırlandığı, güzel kavuşmalarla geçecek bir Kurban bayramı diliyorum . Lakin sıcak günlere denk gelen kurban bayramında nasıl makyaj yapmalıyız ,cevaplar yazımda sizi bekliyor. 

Aile Ziyaretlerinde Kurtarıcı Natürel Makyaj

Doğal görünümlü makyaj yapmak yapmak için öncelikle ten makyajımızı BB yada CC nemlendirici fondöten ile başlamamız gerekir, yağlı cildimize ise bu ürünleri değil, stick yağsız kapatıcı uygulamalıyız.

Hatta mümkünse sadece yüz hatlarınızı ortaya çıkarın ve hataları geri  plana atan bir makyaj yapmanızı tavsiye ederiz. Bu makyaj ise “yok gibi makyaj” olarak adını sıkça duyuruyor.Öncelikle Kurban Bayramı çok sıcak yaz günlerine denk geliyor, bu nedenle aile ziyaretlerinde koyu ve yoğun makyajlar sürekli tazeleme ihtiyacı doğurur ve akma Bulaşma ihtimalleri yüksektir. Yazın bu makyajınızın olmazsa olmazı ise muhakkak ki transparan bir pudra. Yalnız çok matlaştıran ve yüzünüzde maske görünümü yaratan pudralardan uzak durmanızda fayda var.

 

Gözlerde de oldukça sade olmanızı tavsiye ediyoruz. Baz olarak göz altı kapatıcınızı kullanabilir ve tüm göz kapağınıza uygulayacağınız ten rengi, açık pembe e,şeftali renginde çok açık bir fardan sonra sadece katlanma bölgesine boyut kazandırmak için bronzerınızdan yararlanabilirsiniz. Kirpik diplerine ise incecik çekeceğiniz  akmayan bir siyah likit ,yada ince fırça yardımıyla siyah far ile likit çekmek gözlerinizi ön plana çıkaracaktır. Maskaranızı da çok kat kat uygulamayın, bir iki basit hareketle sadece kirpiklerinizi belirginleştirmek için kullanabilirsiniz. 

Yanaklarda çok doğal şeftali tonlarında bir allık işinizi görecektir. Mümkünse normalde kızardığınızda yanaklarınız ne renk alıyorsa o tonlara yakın bir allık edinmeye çalışın. Allığınızı güldüğünüzde belirginleşen elmacık kemiklerinizin üstünden çok hafif şakaklara doğru uygulayabilirsiniz.

Bayram ziyaretlerinde sürekli ikramlar ile karşılaşacağımız bir gerçek 🙂 bu sebepten parlatıcı ruj çabuk çıkacağı için önermiyorum , nude tonlarında mat ruj  dudağınızın üst orta kısmına ince bir fırça yardımıyla süreceğiniz ten renginizden iki ton açık aydınlatıcı dudaklarınızın hattını belirginleştirecektir.

 Sevgilerle iyi bayramlar diliyorum.