Başak Burcu

Başak Burcu (21 Ağustos – 20 Eylül)

Temizlik, yardım severlik ve çalışkanlığın burcudur Başak. Aynı zaman da oldukça akıllı ve pratik zekaya sahiptirler. Ayrıntıyı sezme, disiplinli ve metotlu bir hayatı tercih eden Başak burçları başarı yolunda daima ilerleyici adımlar atar. Her ne kadar çekingen ve cesaretsiz gözükse de bir toplumda beğenilmeyi ister.

Başak burcu, genel özelliklerinden dolayı karışık bir kişiliğe sahiptir. Ruhsal olarak birçok sıkıntı çekerler. Onları çözümlemek hiçte kolay değildir. Sabit düşünceli olduklarını söyleyebiliriz. Onların düşüncelerini değiştirmek oldukça zordur. Zekaları inanılmaz derecede iyidir.

Hırslı ve hassas bir yapıya sahip olan Başak burcu insanları, ideallerin peşinden gitmekten vazgeçmezler. Hassas yapılarından dolayı kolayca kırılabilir ve karşında bulunan insanlarda bunu kolaylıkla fark edebilir. Her şeyin mükemmel olmasını isteyen yapıları vardır. Fiziksel olarak genellikle düzgün bir vücuda sahiptirler.

Başak Burcu Aşk Hayatı

Başak burcu insanları zor aşık olur ve zor vazgeçerler. Başak burcu insanı, birisini kolay elde edebilir fakat kolay elde edilemezdir. İlişkiye başladığı zaman her şeyi parteri ile birlikte yaşamakta isteyen Başak burcu insanları, ilişkilerinde kıskanç olabilir hatta bu kıskançlık aşırıya kaçabilir.

Başak Burcu Nelerden Hoşlanır

Başak burcu insanları titizlikten ve düzenli olmaktan hoşlanırlar. Onların eleştiriden hoşlanıyor olmalarını kimse değiştiremez. Edebiyata olan ilgileri çok fazladır. Sosyal olarak fazla aktif olmadıklarını söylesek de, arkadaşlarıyla vakit geçirmekten hoşlanırlar. Sakinlikten ve huzurdan hoşlanırlar.

Element: Toprak
Gezegen: Merkür (canlılık ve zekâ)
Renk: Mavi, gri, kahverengi
Gün:  Çarşamba
Sayı: 5, 16
Çiçek:  Açelya, menekşe, lavanta
Koku:  Leylak, limon ve sardunya
İyi anlaştığınız burçlar: Boğa, Oğlak
Kötü anlaştığınız burçlar: Kova, Aslan, Akrep
Başarılı olabileceği meslekler: Çeşitli ilim dalları,  eczacılık ve teknik alanlar, edebiyatçı, yazar, gazeteci, yayıncı, kitapçı, matbaacı.

Burcun ünlüleri: Adnan Saygun, Agatha Christie, A. Dvorak, Buyuk İskender, Greta Garbo, Jimmy Connors, Larry Hagman, Linda Gray, Michael Jackson, Peter Falk, Peter Sellers, Pierre Curie, Raquel Welch, Richard Gere, Sean Connery, Sophia Loren, Uğur Dündar, Vitali Hakko.