Barbara Palvin 8 Ekim 1993 yılında Macaristan’ın başkenti Budapeşte’de doğdu. Henüz lise yıllarında Budapeşte sokaklarında keşfedilen Barbara Palvin dergi kapaklarının güzel yüzü oldu. Lise eğitimini tamamlamadan ailesiyle birlikte Asya’ya yerleşen güzel model burada mankenlik kariyerinde yükselmeye başladı. Barbara kısa sürede, Vogue Rusya, Glamour Hungary ve Jalouse Magazine gibi ünlü dergilerin kapak yüzü oldu. Kariyerinde emin adımlarla yürüyen güzel model, Victoria’s Secret, H&M, Armani Exchange ve Mavi gibi dünya çapında isim yapmış markalar için çalıştı. 2012 yılında L’Oreal Paris’in güzellik elçisi oldu. 2014 yılında çekilen Hercules filmiyle ilk oyunculuk deneyimini yaşayan Barbara Palvin; Mavi markası için Kıvanç Tatlıtuğ ve Serenay Sarıkaya ile beraber reklam filmi çekimlerinde de rol aldı.

Geçmişinden kısaca bahsettiğimiz güzel model yaptığı kusursuz makyajla kendinden çok söz ettiriyor. Genç kızlar barbara Palvin’in makyajını çok beğeniyor. Genç model yaptığı makyajla adeta benim kusursuz güzelliğimin makyaja ihtiyacı yok diyor. Çünkü Barbara’nın yaptığı makyaj; çoğunlukla, yok gibi görünen makyaj.

Babydoll diye adlandırılan bu makyaj oldukça sade ve bebeksi bir görünüm sağlıyor. Duru bir güzelliğe sahip Barbara en çok bu makyajı yapıyor. Barbara, hafif bir fondötenle yüzünü kapatıyor ardından elmacık kemiklerine varla yok arası bir görüntü verecek kadar allık uyguluyor. Muhteşem mavi gözlerini ortaya çıkarmak için ten rengi göz farı tercih ediyor. Barbara hacimli kirpiklerini daha da belirginleştirmek için alt ve üst kirpik diplerine maskara uyguluyor. Böylece güzel gözleri çok daha çarpıcı bir hale geliyor. Dudakları için sadece hafif pembemsi, ışıltılı ya da renksiz dudak parlatıcıları tercih ediyor. Hatta Barbara günlük hayatında hiç makyaj yapmıyor diyebiliriz. Çünkü instagramda paylaştığı onlarca fotoğrafta Barbara’nın makyajsız olduğunu görüyoruz.

Reklam filmleri, ürün tanıtımları ve dergiler için yaptığı çekimlerde elbette ki abartılı makyajlar yapıyor. O koyu renk rujlar ve koyu göz makyajları da Barbara’ya çok yakışıyor. Sosyal medyada hemen hemen her gün paylaşım yapan Barbara Palvin’in İnstagramda 7.4 milyon takipçisi var. Paylaştığı her fotoğraf binlerce beğeni ve yorum patlaması yapıyor.