Bandana Modası Geri Döndü

Takıp takıştırmayı sevenlerin vazgeçilmezi bandanalar, bütün tatlılıklarıyla geri döndü. Bandanaların 4 mevsim kullanılabilir olması ve her tarza uyum sağlaması doğal olarak bandanaları vazgeçilmez kılıyor.

Bandana deyince aklımızda her ne kadar saça kullanılan bir aksesuar canlansa da, bandanalar çok çeşitli şekillerde kullanılabiliyor. Bir bandanayı isterseniz saç bandı olarak, isterseniz boynunuza dolayarak, isterseniz bileğinize takarak ya da çantanızın bir aksesuarıymış havası vererek kullanabilirsiniz. İsterseniz öncelikle saç aksesuarı olarak kullanımına bir göz atalım ve ardından diğer kullanım alanlarına bakalım.

Bandananın saçta kullanımı

Bandanalar en çok saç bandı ya da taç yerine kullanılıyor. Bandanalar saçlarınızı ve yüzünüzü ön plana çıkarıyor. Her bağlama şekliyle çok farklı bir tarza bürünebiliyorsunuz. Bandananızın renk ve desen seçimini kıyafetinize göre kombinlemelisiniz. Aksi halde alakasız bir fazlalık gibi görünebilir.”Bandana herkese yakışmaz!” diye bir söylenti var fakat biz bu söylentiyi yerle bir edecek farklı modelleri sizinle paylaşalım.

Siz kendi tarzınızı yakalayın ve yıl boyunca sürecek bu modaya ayak uydurmanın keyfini yaşayın.

Bandananın boyunda kullanımı

Boyuna kullanılan bandana, aslında bildiğimiz fular. Kıyafetinizle uyumlu bir boyun bandanası sizi olduğunuzdan daha faklı bir havaya sokacaktır. Bandanaların genelde klasik bir görüntü oluşturduğu düşünülse de her tarza kolaylıkla uydurulabilir.

Bandananın el ve ayak bileklerinde kullanımı

Bileklerde kullanılan bandanalar çok az kişi tarafından ilgi görüyor. Çünkü bilek bandanası takan kişilerin karşılaştığı komik bir durum var! Bazı insanlar bilek bandanası takan kişiye “Bileğine bir şey mi oldu?” sorusunu sorabiliyorlar.

Bu tuhaf durum belki de bir çok kişiyi bilek bandanası kullanmaktan vazgeçirdi. Ancak çok orijinal ve bir o kadar da estetik duran bilek bandanalarından vazgeçemeyenler de az değil.

Bandananın çanta aksesuarı olarak kullanımı

Bandananın çanta aksesuarı olarak kullanımı da pek yaygın değil. Ancak farklı görünmeyi seven kişilerce sahiplenilen bu moda devam ediyor. Genel olarak kıyafetlerle uyumlu bandanalar tercih ediliyor. Tabi ki bandananın çanta aksesuarı olarak kullanılması, tamamen kullanan kişinin tarzı ve yaratıcılığıyla yön buluyor.