Balık Burcu

Balık Burcu (19 Şubat – 20 Mart)

Sınır çizmeyi bilmeyen balık burcunun gerçek hayattaki idealleri oldukça yüksektir. Duygusallık, empati yapma ve hislerinin kuvvetli olması bu burçta birleşmiştir. Başkalarına karşı duyarlı oluşu ve şefkat duygusu en önemli özelliklerindendir. Hayal kurmayı çok seveler. Hayatlarını zenginlik ve lüks geçirmek isterler. Son derece merhametli ve içten kişiliğe sahiptirler.

Balık burcu insanları, güçlü sezgilere sahiptirler ve derin duyguları vardır. Hemen hemen her an endişeli bir yapıda olmaları, zaman zaman onları karamsarlığa düşüren kötü özelliklerindendir. Giyim konusunda oldukça seçicidirler ve marka takıntıları vardır. Sağlık konusunda pek sıkıntı yaşamayan Balıklar, kendilerine bakmayı bilirler.

Balık Burcu Aşk Hayatı

Normal de çekingen olan Balık burcu insanları, hoşlandıkları kişilerle konuşmayı hep ertelerler. Buda onların uzun yıllar yalnız kalmasına yol açarlar. Sıcak kanlı olmaları bu çekingenliği önlemese de, açıldıkça her şeyi yoluna koyarlar. İlişkilerinde duygusallardır. Yalnız kalmayı, bırakılmayı istemezler. Aşırı kıskanç olabilirler. Partnerinin elini tuttuğu zaman evliliğe kadar gitmek isterler.

Balık Burcu Nelerden Hoşlanır

Bilimsel konulara olan ilgileri oldukça fazladır. Seyahat etmeye bayılan Balıklar, yeni yerler keşfetmeyi, oralarda gezmeyi, fotoğraflar çekilmeyi severler. Sosyal olarak aktif kişilikleri vardır ve sanata da düşkündürler. Çevresinde çok sevilen Balıklar, çekingen yapılarına rağmen yeni insanlarla tanışmayı severler ve isterler.

Element: Su
Gezegen: Neptün, Jüpiter (Hayaller)
Renk: Yeşil, mor, mavi
Gün: Perşembe
Sayı:  7, 11
Çiçek:  İnci çiçeği, zambak
Koku:  Kiraz çiçeği, zambak, limon çiçeği
İyi anlaştığı burçlar: Yengeç, Akrep
Kötü anlaştığı burçlar: İkizler, Başak
Başarılı olabileceği meslekler: Doktorluk, öğretmenlik, sosyal yardım görevlisi, din adamlığı, müzisyen, tasarımcı, metin yazarı, yazar.

Burcun ünlüleri: Albert Einstein, Alexander Graham Bell, Antonio Vivaldi, Bobby Fisher, Christopher Atkins, Chopin, Cindy Crawford, Gorbachev, Hugo, Jerry Lewis, Lisa Minelli, Michelangelo, Ornella Muti, Rossini, Rudolph Nurayev, Ursula Andress, Yuri Gagarin.