Baking (Makyajı Pişirme) Tekniği Nedir?

güzellik, makyaj, kim kardashian

Gün geçmiyor ki bir Hollywood esintisiyle yeni bir makyaj trendi türemesin. Baking make-up, kusursuz göz altı görünümünü sağlamak amacıyla ortaya çıkmış bir makyaj yöntemidir. Makyajı pişirme tekniğine çoğu zaman Hollywood yıldızı olan Kim Kardashian’ın makyajında rastlamaktayız . Baking make-up, günlük kullanıma çok uygun bir teknik olmadığı için makyaj aşamasında bazı adımları es geçiyor olabiliriz.

Makyajı pişirme tekniği video veya fotoğraf çekimlerinde kusursuz göz altı görünümü için tercih edebileceğiniz bir tekniktir. Çünkü yakından bazı kullanımlarda gözaltları için kuru bir görüntü oluşturabilecek bir teknik iken fotoğraflarda göz altlarınızın kusursuz bir şekilde örtülmüş ve aydınlık bir şekilde görünmesini sağlar. Özellikle gelin makyajı gibi özel gün makyajlarında mutlaka uygulanması gereken bir tekniktir.

 

Baking make-up kullanım yöntemleri; Makyaj aşamalarından olan göz altı kapatıcısının uygulanmasından sonra pudra yardımı ile kapatıcı sabitlenir. Bu sabitlenmenin yapılmasıyla makyaj vücut ısısıyla aktive olur. Bu aşamalardan sonra baking make-up’ın faaliyeti kapatıcının uzun süre kalıcılığını sağlamakla beraber kapatıcının yüzdeki mimik çizgilerine dolmasını engellemesidir. Makyajınıza baking make-up tekniği uygulayarak uzun saatler kalıcılığını arttırmasını sağlayabilirsiniz.

güzellik, makyaj, kapatıcı, concealergüzellik, makyaj, transparan pudra

 

Bakin make-up nasıl uygulanır?

Ten makyajını yaptıktan sonra ihtiyacınız olan 3 şey var;

  1. Yoğun ve ten renginizden birkaç ton açık renk bir kapatıcı (concealer)
  2. Transparan bir pudra
  3. Makyaj süngeri ve pudra fırçası

güzellik, makyaj, baking, makeup

 

Ten makyajınızı göz altlarınızı boş bırakacak şekilde yüzünüze uygulayın. Bir sonraki aşamada eğer ihtiyacınız varsa (göz altı morluklarınız çok belirginse) bir renk düzenleyici ile göz altlarınızın rengini eşitleyin. Daha sonra ten renginizden birkaç ton açık tondaki kapatıcınızı göz altlarınıza V şeklinde ve yüzünüzde aydınlatmak istediğiniz bölgelere (burun kemeri, dudak üstü, çene gibi) uygulayın -burada uygulama yaparken önemli olan nokta mümkünse yukarıya bakarak uygulama yapmak ve mimik yapmamak- sonrasında da kapatıcınız hala ıslakken vakit kaybetmeden makyaj süngerinizle transparan pudranızı bolca ve tampon hareketlerle göz altlarınıza ve aydınlatmak istediğiniz bölgelere yerleştirin. İşte bu kadar!

Yeni makyaj trendleri, var olan temel makyaj teknikleri ve cilt bakımı ile ilgili açıklayıcı postlarımı takip edebilmek ve anında haberdar olmak için Pink Womens’a üye olmayı unutmayın.

Sevgiler.

Related Posts

İzlerinizi Sevin; Makyajla Bütünleşin
Doğru Makyaj Nasıl Yapılır?
Çatlak Önleyici Krem