Badem Yağının Saça Faydaları

En faydalı ve lezzetli kuru yemişlerden birisi olarak kabul edilen badem, vücudumuzun birçok noktasına iyi gelmektedir. Özellikle bademden elde edilen yağ sıklıkla saç bakımında kullanılması ile bilinir. Kadınların tercih ettiği badem yağı saçı hem güçlendirir hem de hızlı uzamasını sağlar.

Badem içerisinde bulunan mineraller ve vitaminler sayesinde saçların bakımında en büyük yardımcılardan birisi olarak kabul edilmektedir. Saç tellerinin kalınlaşmasından, hızlı uzamasına kadar birçok konuda faydalı olan badem yağı, en güçlü şifa kaynaklarından birisidir.

BADEM YAĞI SAÇLARA NASIL ETKİ EDER?

Badem yağı;

Badem yağının en önemli faydaları arasında saçların yumuşak ve parlak görünmesini sağlaması vardır. Düzenli olarak badem yağı uygulandığı zaman saçlar olduğundan daha yumuşak bir hale gelerek etrafına parıltı saçar.

Badem yağı saça sürüldükten sonra bir süre bekletildiğinde içerisinde yer alan tüm vitaminlerle saçları dipten başlayarak besler. Köklerden beslenen saç daha canlı ve parlak bir görünüme kavuşur.

Badem yağının içerisinde yer alan yağ asitleri, saçları kökten besler ve daha güçlü olmasını sağlar. Aynı zamanda kuru saçları nemlendiren badem yağı bu sayede saçların nefes almasına da yol açar.

Çeşitli mineraller ve özellikle de magnezyum açısından zengin olan badem yağı, saçlara uygulandığı takdirde saçların daha hızlı uzamasını sağlamaktadır. Uzarken güçlenen ve kalınlaşan saç telleri daha sağlıklı bir hale gelir.

Saç dökülmeleri genel olarak vücuttaki magnezyum eksikliği ile doğru orantılıdır. Bu nedenle magnezyum açısından zengin olan badem yağını saçlara uygulamak, saç dökülmesi probleminin de önüne geçecektir. Bu konuda hem kadınlar hem de erkekler badem yağından faydalanabilir. Çünkü kellik problemi yaşayan bireyler badem yağı ile problemli alana masaj uyguladığı takdirde saç diplerini güçlendirerek kellik ile savaşa bilecektir.

Badem yağı kepek problemine de iyi gelir. Badem yağını saç diplerinize sürün ve 1 gece boyunca bekletin. Bunu düzenli olarak uyguladığınız takdirde kepeklenme sıkıntınızın önüne geçtiğinizi fark edeceksiniz.

Badem yağı saçlardaki elektriklenme problemine de iyi gelmektedir. İçerisinde bol miktarda E vitamini barındıran badem yağını avucunuza aldıktan sonra saçlarınıza hafifçe uygulamanız bu konu için yeterli olacaktır.