Azalan Kirpikleri Dolgun Göstermenin Yolu: İpek Kirpik

Rus İpek Kirpik

Özellikle yüz güzelliği açısından önemli bir faktör olan kirpikler görsel açıdan önem arz eder. Son günlerde trend olan Rus kirpiği diğer bir adı 3D İpek kirpik son moda kirpik uygulaması diğer kirpiklerden ayıran özeliği daha yoğun ve kıvrık kirpikler olması. 3D İpek kirpik kendi kirpiklerinizin arasına yerleşiyor daha siyah dolgun bir görünüm sahip olunuyor bunun kalıcılığı bakımı yapıldığı sürece uzun süre bu güzel görüntüyü muhafaza edersiniz. 3D İpek kirpik 3 boyutlu, 6 boyutlu daha doğal bir görünüm elde ediyoruz. Boyutlu kirpikleri kendi kirpik dibine yerleştirilir ve daha doğal görünüm farkı elde edilir. Boyutlar 3D – 5D – 6D – 9D olarak tercih edilir. En çok 3D ve 6D uygulaması yapılmaktadır.

İpek Kirpik Nedir?

İpek kirpik uygulaması gerçek kirpiklerin uzunluğunu ve kalınlığını arttıran bir yöntemdir. İpekten hazırlanmış olan bu takma ipek kirpikler üst göz kapağındaki gerçek kirpiklere tek tek özel medikal yapıştırıcısı ile yapıştırılır.

Azalan kirpikleri dolgun göstermenin yolu: İpek kirpik

Rimel sürmekten azalan kirpiklerim için neler yapabileceğimi araştırmakla başladı bu yolculuğum. Badem yağı bugüne kadar en büyük kurtarıcım oldu. Fakat düzenli kullanmak gerekli ve bir süre kirpiklere bir şey sürmemek lazım. E buna dayanmak zor. Daha sonra kirpikleri birbirine yapışanlar enfeksiyon kapanlar ve çeşitli şikayetlerle dolu bir ipek kirpik argümanına sahip oldum. Ve son olarak anladım ki bu uygulama gerçekten işin ehli bir yerde yapılmalı. Sokak arasındaki kuaförler de yapıyor hem de çok ucuz fiyatlara. Aman diyeyim oradan uzaklaşın.

 

 

 

Özlem Ekşi

Make Up Artist – İpek Kirpik Uzmanı