Aslan Burcu

Aslan Burcu (21 Temmuz – 20 Ağustos)

Aslan burcunun en belirgin özelliği organizasyonları çok iyi ayarlamasıdır. Takdir kabiliyeti sayesinde her şeyi ve herkesi yerli yerine koymasını bilir. Planlama yapabilme ve cömertlik Aslan burcunu diğer burçlardan ayıran özellik olup, pek çok şeye kavuşma arzusu ve yaratıcı fikirleri ile ön plana çıkıyor.

Aslan burcu insanlarının gururları üst seviyedir, sadık ve şefkatlilerdir. Asla burucu daima sorumluluklarının farkında olup, başladığı işi sonuna kadar götürmesi bilen kişilerdir. Her ne olursa olsun emir almayı sevmeyen Aslan burcu, genelde kendi işlerinin patronu olmayı isterler.

Aslan burcunun olumsuz yönlerinden olan bencillik onları bir çok kişiden uzaklaşmasını sağlıyor. Ayrıca eli açıklık ve savurganlık huyları ile de kendilerine zor anlar yaşatabilirler. Kendi aşırı derecede beğenen Aslan burcu, arkadaş çevresinde de bazı durumlarda sıkıntı yaşayabilir.

Aslan Burcu Aşk Hayatı

Aslan burcu insanları, aşk hayatında inatçılardır. İstediğini birisini elde etmek için her şeyi yapmakta oldukça inatçılardır. Dış görünüş olarak daima çekici olan Aslan burcu insanları, ilişkilerinde de sahiplenici olmak isterler. Yalnız aşk hayatları her zaman çalkantılı olabilir, çünkü Aslan burcu insanın istekleri kolay kolay bitmiyor.

Aslan Burcu Nelerden Hoşlanır

Aslan burcu insanları, insanların kendilerinden hayranlık duyulmasını isterler. Sanat ile ilgili araştırma yapmayı severler. İnsanların onların övmesinden oldukça çok hoşlanan Aslan burcu insanları, bir konuda şikayetçi olmayı istemezler. Romantik anlar yaşamayı, lüks içinde yaşamayı isterler ve spor ile ilgilidirler.

Element: Ateş
Gezegen: Güneş (üstünlük)
Renk: Sarı, Turuncu 
Gün:  Pazar
Sayı:  1, 4, 34
Çiçek:  Kırmızı gül, sarı krizantem ve orkide
Koku: Misk, portakal çiçeği ve gül
İyi anlaştığı burçlar: Yay, Koç
Kötü anlaştığı burçlar: Akrep, Kova, Boğa
Başarılı olabileceği meslekler: Askerlik, güzellik uzmanı, kara hava ve denizle ilgili işler.

Burcun ünlüleri: Ahu Tuğba, Alexander Dumas, Alfred Hitchcock, Benito Mussolini, Bernard Shaw, Bill Clinton, Coco Chanel, Debussy, Dustin Hoffman, Fidel Castro, Gönül Yazar, Henry Ford, Madonna, Mata Hari, Napoleon Bonaparte, Neil Armstrong, Robert de Niro, Robert Redford, Uğur Mumcu.