Anneler Günü Hediye Önerileri

Bilindiği gibi mayıs ayının ikinci pazar günü “anneler günü” olarak kutlanır. En kıymetlilerimiz annelerimiz için güzel bir hediye bulmak pek de kolay olmuyor.  Her ne kadar annelerin önemi bir günle sınırlandırılamaz dense de, biz mutlaka o güne has bir hediye bulup alırız. Çoğu kişi  annesinin beğenilerini, hoşlanıp hoşlanmadığı şeyleri bilse de hediye almaya gelince kararsız kalabilir. Karar veremeyenler için birkaç önerimiz olacak hadi bunlara bir göz atalım:

TAKI

Hiçbir annenin hayır diyemeyeceği bir hediyedir takı. Altın yada gümüş; küpe, kolye, saat veya yüzük tercih edebilirsiniz. Tabi ki bunun ne olacağına bütçeniz ve annenizin beğenileri yön verecektir.

KÜÇÜK EV ALETLERİ

Eğer annenizle birlikte yaşıyorsanız ve evde son zamanlarda yetersizliğinden yakındığı bir ev aleti varsa size düşen en son modelini bulup almak olacaktır. Böylece bir taşla iki kuş vurmuş olacaksınız.

CEP TELEFONU

Son zamanların en popüler hediyesi olan cep telefonu da anneler günü hediyesi olarak tercih edilebilir.

İSME ÖZEL HEDİYELER

Anneniz için özel olarak yaptırabileceğiniz “isme özel hediyeler” de sizin için farklı bir seçenek olabilir. Doğrama tahtasından tutun da çay bardağına kadar birçok şeye annenizin ismini kazıtabilir ya da onu mutlu edecek sözler yazdırabilirsiniz.

EL EMEĞİ HEDİYELER

Siz de her anneler gününde bu kez farklı bir hediye alacağım deyip sonunda dönüp dolaşıp yine çiçek çikolata gibi annenizi şaşırtmayacak hediyeler alıyorsanız bu fikir tam size göre!

  • El Boyaması Ahşap Ürünler: Hobi malzemeleri satan yerlerden kolaylıkla temin edebileceğiniz ahşap ürünlerden(çay/kahve tepsisi, baharatlık, fotoğraf ya da ayna çerçevesi, masa/duvar saati ve aklınıza gelmeyecek daha birçok şey…) istediğinizi satın alarak ellerinizle boyayıp paha biçilmez bir hediye yaratabilirsiniz.
  • Dilek Kutusu: Eğer annenizden uzakta yaşıyorsanız işte size muhteşem bir fikir! İhtiyacınız olan sadece kağıt- kalem ve bir de annenize hitap edecek sevgi dolu sözcükler… Nasıl mı olacak? 365 tane küçük küçük kağıtlara kalbinizden geçenleri yazıp yine ellerinizle süslediğiniz özel bir kutuya koyacaksınız. Annenizden bu kutuyu başucuna koymasını ve her gün bir dilek çekmesini Böylece anneniz bir yıl boyunca her gün sizi hatırlayacak.
  • Pasta/Kurabiye: Eğer ellerinize güveniyorsanız annenize muhteşem bir yaş pasta hazırlayabilirsiniz. Ben pasta yapamam derseniz daha kolayı var kurabiye yapabilirsiniz. Hazırladığınız kurabiyeleri renk renk şeker hamurlarıyla süsleyip annenizi bu küçük ama kıymetli hediyelerle mutlu edebilirsiniz.

 

Rengarenk çiçeklerin açtığı, kelebeklerin uçuştuğu, etrafın mis gibi bahar koktuğu bu güzel günde, biz de annelerimizin kalbinde çiçek açalım ve onlara vereceğimiz hediye ilk önce gülen yüzümüz olsun. Bütün annelerin anneler günü şimdiden kutlu olsun.