Akrep Burcu

Akrep Burcu (21 Ekim – 20 Kasım)

Akrep burcu insanlarının en önemli özelliği kararlı karaktere sahip olmasıdır. Detaycıdır ve her konuyu incelemek istemeleri, yaşamlarından olumlu bir etkendir. Fedakarlığın, güçlü ihtirasların, dayanıklılığın ve enerjinin burcu olarak da sayılır Akrepler. Akrep burcu insanları genel özellikleri bakımından tartışmacı bir yapıya sahiptir. Haksızlığa uğradıkları zaman kavga etmekten çekinmezler.

Aşırı derece özgürlüklerine düşkün olan Akrepler, zaman zaman bu özgürlükleri onları yaralamaktadır. Fiziksel olarak sert görünüşe sahiptirler. İş hayatına fazla önem vermez ama  paraya çok fazlasıyla önem verirler. Oldukça iyi giyinen Akrepler, giyim konusunda yeteneklidirler.

İnsanlara kolay güvenmeyen Akrep burcu insanları, zaman zaman insanları kırabilirler. Aşırı açık sözlü olurlar. Ne düşünüyorlarsa direkt olarak söylemekten çekinmezler. Akrepler unutkan değildir. Kendilerine yapılan iyiliği veya kötülüğü unutmazlar ve davranışlarında da bunu gösterirler.

Akrep Burucu Aşk Hayatı

Aşk hayatında fazla duygusal olmamayı seçerler. Bunu kendilerine bir savunma mekanizması olarak seçerler. Sevdikleri zaman oldukça kıskanç bir yapıya bürünürler. İlişkilerinden aşık oldukları kişileri sahiplenirler ve partnerlerine fazlasıyla değer verirler. Geçici ilişkiler içinde sıklıkla yer alsa da, ciddi ilişkilere her zaman olumlu bakarlar.

Akrep Burcu Nelerden Hoşlanır

Araştırma yapmaktan büyük keyif alan Akrepler, gizemli olan şeylere de fazlasıyla ilgilidir. Para harcamayı severler ve yeni kıyafetler almayı, alışveriş yapmaya bayılırlar. Arkadaş çevresi geniş olan Akrepler, mizah yapmayı severler. Ne kadar sert görünse de eğlenceli ortamlarda bulunmayı isterler.

Element: Su
Gezegen: Plüton, Mars (Çekicilik, savaş, cazibe)
Renk: Kırmızı, kahverengi
Gün: Salı
Sayı:  8, 9
Çiçek:  Kırmızı karanfil, hanımeli, ateş çiçeği
Koku:  Misk, manolya
İyi anlaştığı burçlar: Balık, Yengeç
Kötü anlaştığı burçlar: Boğa, Aslan
Başarılı olabileceği meslekler:  Yönetici, organizatör, endüstri lideri, komutan, dişçi, teknik mühendis, gazeteci.

Burcun ünlüleri: Alain Delon, Alfred Nobel, Burt Lanchester, Charles Bronson, Christian Bernard, Diego Maradona, Indra Gandhi, Jody Foster, Katherine Hepburn, Linda Evans, M.Kemal Atatürk, Marie Curie, Mesut Yılmaz, Monet, Nadia Comanecchi, Nazlı Ilıcak, Pablo Picasso, Prenses Charles, Rock Hudson, Süleyman Demirel, Tansu Çiller.