Aklını En İyi Şekilde Kullan / Kitap Yorumu

Bazen hayal dünyalarından gerçek dünyaya geçmek, kendime bir şeyler katmak adına seviyorum kişisel gelişim kitaplarını.
?
Bu sefer ki tercihim favori yayın evlerimden birisi olan Olimpos Yayınları’nın çıkardığı Aklını En İyi Şekilde Kullan olan beyin kullanma kılavuzuydu.
?
Tony Buzan, beyin ve hafıza ile ilgili bir çok detay vermiş bizlere. Hem bilimsel olarak beynimizin gerçekten bir doğa harikası olduğunu görüyorsunuz hem de şimdiki zamana kadar bilim adamlarının araştırmalarını öğreniyorsunuz.
?
Daha hızlı okuma, hızlı ve akılda kalıcı not alma teknikleri, günlük hayatımızdaki matematiği basit hale getirmek, bir şeyi daha net hatırlamak için ipuçları vs. yani kısacası her zaman kullanabileceğimiz ve hayatımıza artısı olacak bilgiler için elinizin altında olsun bu kitap.
?
Kısa zaman sonra okuma grubumuz ile güzel bir seriye başlayacağız. O gün gelene kadar ben diğer romanlarımdan 1 tane seçmeye gidiyorum???‍♀️

Puanım => 4 / 5

Tanıtım Bülteninden

“Beyniniz uyayan bir dev gibidir diyor.”yazar Tony Buzan;bu ilgi çekici, büyüleyici ve bilgilendirici kitabının girişinde.

Normalde beyin kapasitemizin çok küçük bir kısmını -yüzde 1’den azını-kullandığımız, artık oldukça yaygın bir bilgi:İşte bu kitap geri kalanın kullanılmayan muazzam gücünü geliştirmek için bir rehber niteliği taşıyor.Bu kitapla aşağıdakileri nasıl geliştireceğinizi öğreneceksiniz.

Hafıza- temel kapasiteniz,aynı zamanda olayları, isimleri,yüzleri akılda tutma konusundaki özel becerileriniz

Dinleme-söylenenleri akılda tutmanıza yardımcı olacak anahtar ifadeleri seçmek suretiyle

Görme- gözlerinizin daha net,çözümleyici, kapsamlı ve çabuk bir şekilde görme becerisi

Mantık-çözümleme ve karar verme yetinizi geliştirecek mantıklı düşünmenin on temel alanı

Matematiksel Beceri -basit tekniklerle karmaşık toplama, çıkarma, çarpma ve bölme işlemlerini saniyeler içinde çözme

Çok ilginç bilgilerle dolu olan bu kitap beynin sol ve sağ taraflarıyla üst ve alt kısımlarının farklı zihinsel işlevleri; hızlı okuma ve not alma teknikleri ve özel hafıza sistemleri hakkındaki son keşifleri ayrıntılı bir şekilde anlatırken,bu kavramları anlamanıza ve günlük hayata uygulamanıza yardımcı olacak kişisel gelişim alıştırmaları “Kendinizi Deneyin” bölümleri ve grafikler de sunmaktadır.

 

Yazar            : Tony Buzan

Yayınevi       : Olimpos Yayınları

Çeviri           : Esra Gül Coşkun

Sayfa Sayısı : 256

Baskı Yılı      : 2017

Related Posts

3:01 / Kitap Yorumu
Koçum: Benim