Akıllı Cihazlar ve Mobil Uygulamalar

Milenyum; hayatımıza yeni giren ve bizleri yeni alışkanlıklara ve kolaylıklara adapte eden bin yıllık bir çağ. Öyle bir zaman dilimi ki hızına yetişmek neredeyse imkansız.
Bu zaman diliminde akıllı cihazlar yaşamımızın her alanında ve her anında bize eşlik ediyorlar. Alış-veriş, sanat, moda ve diğer alanlarda vazgeçemediğimiz bir parçamız oldular. Deneyim ve becerilerimizi farklılaştıran teknolojinin sürekli değişen trendine ayak uydurabilmek için bilgimizi güncel tutup her an takipte kalmak artık başlıca gereksinimimiz.

mobil-uygulama-facebook-twitter-instagram-teknoloji-moda-youtube-apple-iphone-android

Bazen hayatı kolaylaştıran uygulamalar, bazende yapmayı sevdiğimiz şeyleri sevdiklerimizle ve takipçilerimizle paylaştığımız sosyal ağlar varlıklarını hayatımızda fazlası ile hissettirmeye başladı. Marshall MCLUHAN; Kanadalı medya iletişim kuramcısı sanki bu günleri 1960’lı yıllarda yaşamış ve görmüşcesine vücudumuzun bir parçası olacağını öngörmüştü.

apps-mobil-uygulama-facebook-twitter-instagram-teknoloji-moda-youtube-apple-iphone-android

Dört yüz milyon toplam kullanıcı sayısını aşan mobil dünyanın popüler uygulamalarından Instagram, paylaşımların artış hızı hakkında bize fikir veriyor.Buna göre istatiksel olarak günde 2.8 saatimizi akıllı ve mobil cihazlarımızla geçiriyoruz. Bu zamanında büyük bir kısmını %89’nu mobil uygulamalarda geçiriyoruz.
Markalarda bu istatistikleri göz önünde bulundurarak bazı alışılmışın dışında girişimlerde bulunuyor. Burberry gibi kadınlar için değeri oldukça yüksek olan markalar kendilerini sosyal medya ve uygulamalarda daha aktif hale getirdiler. Snapchat’i çok fazla kullanan Burberry önemli şovlarını, perde arkasında yaşananları ve özel çekimleri takipçileri ile paylaşıyor.

Cara-Delevingne-Burberry-Womenswear-Spring-Summer-2016-Show-London-MosnarCommunications-mobil-uygulama-facebook-twitter-instagram-teknoloji-moda-youtube-apple-iphone-android
Snapchat, Youtube, Facebook, Instagram, Twitter ve daha nice sosyal ağ uygulamaları ve hayatımıza kolaylık katan Getir, Kapgel, Evernote, ShopAdvisor, Keep Shopping, Zubizu, PackPoint, Google Translate, Idea Book, Fashion on Bookshelves gibi uygulamalar artık her akıllı mobil cihazda olmazsa olmazlarımızdan.
Youtube da bir gurmenin bizim için hazırladığı pratik ve lezzetli tariflere bakarken, bir yandan da sanatsal arayışlarımız için Artsy ve WikiArt gibi uygulamaları açıp keyifli anlar yaşayıp mutluluğumuza mutluluk katarız. Bu keyifli anlarımızı mobil cihazımızın objektifinden hayranlarımıza en güzel hali ile ulaştırmak için instagram ve facebook için yapılmış özel düzenleme uygulamalarından faydalanırız.

women_in_tech_mobil-uygulama-facebook-twitter-instagram-teknoloji-moda-youtube-apple-iphone-android

Moda da mobil dünyadan hak ettiği payı hızlıca almaya başlayan sektörlerin başında yer alıyor. PsDept, Moda Cruz, Pose ve Villoid gibi uygulamalar moda takipçilerine ve işin uzmanlarına kolaylık sağlıyor. Moda sitil danışmanları yada amatör olarak kendi takipçilerine sitil ve güzellik önerilerinde bulunan genç ve yetenekli youtuberlar, video paylaşım platformlarını son derece mükemmel kullanıyorlar.Türkiye den iki önemli isim, Ahu YAĞTU ve Didem SOYDAN sitil, güzellik, ve alışveriş tüyoları ile takipçilerine eğlenceli ve faydalı sunumlar yapıyorlar.

womens-Technology-Award-business-mobil-uygulama-facebook-twitter-instagram-teknoloji-moda-youtube-apple-iphone-android

Siz değerli okurlarımız için mobil platformlardan deneyimlerimizi ve araştırmalarımızı her daim sunmaya devam edeceğiz.
Takipte kalın…