Air Brush Makyajı Nasıl Uygulanır?

Günümüze bomba gibi düşen yeni makyaj tekniğimiz air brush makyaj nasıl uygulanır biraz bahsedelim; 

Temiz bir cilt ıslatılmadan baz ve benzeri ürünler kullanılmadan uygunlanmalıdır. Airbrush makyajı uygulayacağımız cildin tonunu baz alarak cihazımın hazne dediğimiz kısmına beş altı damla fondöten damlatıp cilde yuvarlak hareketler ile uyguluyoruz. 

Air Brushda Fondöten Nasıl Olmalı?

Boynumuz ile cildimiz arasında renk tonları çok oynamamalıdır. Air brush her ne kadar doğal bir işlem olsa da renk bilginiz, makyaj eğitiminiz yoksa işlem başarısızdır. Fondöten zemindir tonuna çok dikkat etmeliyiz. Cildimizden bir iki ton koyu olabilir. Boyun ve alt kısma püskürtmeyi ihmal etmiyoruz.

Air Brush Makyajında Allık Nasıl Uygulanmalıdır?

Allık uygularken yanaklardan dıştan içe elmacık kemiklere doğru hafif atışlar ile uygulanır. Fırça izi yoktur doğal bir görüntü oluştur. 

Air Brush Likit Nasıl Çekilir?

Likit her makyajda zordur. Kendimize uyguladığımız makyajda, başkasına uyguladığımız makyajlarda hep bir sıkıntı içersindeyiz. Eğitimlerde üzerinde en çok vakit geçirdiğimiz konudur. Kötü uygulanmış bir likit, güzel yaptığımız  bir makyajın sonucunu olumsuz gösterebilir. Yada olumsuz olan bir makyajı güzelde gösterebilir.  

Air bursh da boya haznesine siyah renkten iki damla damlatılarak kirpik diplerinden başlayıp kirpik sonuna kadar çok çok hafif atışlarla uygulanmalıdır. İşlemi her iki göze uyguladıktan sonra  likiti  çabuk kurutmak için göz üzerinde boş hava püskürtebiliriz. 

Air Brush Ruj Nasıl Uygulanmalıdır?

Ruj uygulaması en zevkli kısmıdır. Dudaklar kuru olmalı renk tonunu belirleyip haznemize iki damla damlatıp dudaklar kapalı bir şekilde çok hafif atışlarla çok yakından uygulanır.

Air Brush Makyajını Kendimize Uygulayabilir Miyiz?

Elbette uygulayabiliriz. Bayanlar için arayıp da bulunmayan bir sistem. Hem kolay hem pratik hemde çok hijyeniktir.  Küçüktür yer kaplamaz tanışabilir. 

Air Brush Makyajın Avantajları Nedir?

Çabuk kurur yüzde fırça izi olmaz . 

Dağılımı çok kolaydır cilt hemen emer .

Suda çıkmaz, yağmura, tere dayanıklıdır. 

Air Brush da Cilt Tanıma Uygulama

Air brush makyajda kuru cilt, karma cilt, yağlı cilt diye bir sınıflandırma yapılmıyor. Bu sebepten elinizdeki bir tek boya ile beş altı zemin yapabilirsiniz. Boya konusunda tasarruf sağlayan air brush bir tüpten allık, far, kontur, duruma göre ruj bile uygulayabilirsiniz.

 

 

Kübra UYAR

AirBrush EĞİTMENİ