Air Brush Kendimize Uygularken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Air brush makyaj yeni bir buluş olduğu için kafalarda hep bir soru işaretleri vardır. Air brush makyajı hem kendinize hem de müşterinize çok kolay uygulayabilirsiniz. Çünkü çabuk kurur yüzde fırça izi olmaz. Dağılımı çok kolaydır cilt hemen emer. Suda çıkmaz yağmura tere dayanıklıdır. Kendimize uygularken cilt kuru olmalıdır. Çok ışıklı bir odada değil, daha güneş alan aydınlık bir mekan seçilmelidir.

Günlük bir air brush makyaj istiyorsak tonlarımızı daha açık, açık pembe, şeftali, açık toprak tonlarını tercih edebiliriz.

Air Brush İle Parlak ve Naturel Ciltler Nasıl Elde Edebiliriz?

Temiz bir cilt ıslatılmadan baz ve benzeri ürünler kullanılmadan uygulanmalıdır. Air brush makyajı uygulayacağımız cildin tonunu baz alarak cihazımın hazne dediğimiz kısmına beş altı damla fondöten damlatıp cilde yuvarlak hareketler ile uyguluyoruz . Fondöten işlemi bittikten sonra air brush ıslak görünüm ürünümüzden haznemize iki ila üç damla arası damlatılıp elmacık kemikleri üzerine, kaş altı bölgelerine uyguluyoruz. Haznede kalan boyamız olursa hafif yuvarlak hareketler ile uyguluyoruz.

Air Brush Kapatıcılığı Normal Makyaja Göre Nasıldır?

Makyaj, çok çeşitli amaçlarla, güzel görünümü sağlayan, kusurları kapatmayı amaçlayan, tarihten günümüze kadar yaşamın içinde oldukça yer almış bir işlemdir. Sahnelerde yapılan ve sanatçıların kullandıkları makyaj türleri sadece güzellik açısından değil, aynı zamanda rollerine bürünmelerini de sağlayacak unsurları ortaya çıkaran bir işlem olarak da tanımlanabilmektedir.

Leke, yara, iz, sedef hastalığı, vitiligo vb.  gibi hastalıklarda yüzde, vücut da kapatıcılığı konusunda daha iyi denilebilir. Çünkü mini bir boya tabancası ile püskürtüldüğünden ciltte ince bir tabaka oluşturur, hafiftir, hissetmezsiniz, ciltteki kusurları, derin gözenekleri hatta yaraları çok doğal bir görünüm ile kapatır. Tere, yağmura ve suya karşı dirençlidir. Yüzme havuzlarında, deniz suyunda akma yapmaz, elbiselerinize bulaşmaz.

Bulaşmama özelliğine sahip olan air brush elbise, gelinlik özel günlerinizde daha rahat geçirmenizi sağlayacaktır.

 

 

 

Kübra UYAR

AirBrush EĞİTMENİ